Zámerne nezadaní - John Kim, NOXI, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Zámerne nezadaní - John Kim, NOXI, 2022
Zámerne nezadaní - John Kim, NOXI, 2022

Zámerne nezadaní

Predefinujte všetko, čo viete o láske

Autor románu Bol som mizerný ču*ák John Kim, známy aj ako Nahnevaný terapeut, prichádza s novinkou v oblasti vzťahov a partnerstva. V knihe opisuje dôvod, prečo je lepšie byť... Čítať viac

Vydavateľstvo
NOXI, 2022
Počet strán
344

Autor románu Bol som mizerný ču*ák John Kim, známy aj ako Nahnevaný terapeut, prichádza s novinkou v oblasti vzťahov a partnerstva. V knihe opisuje dôvod, prečo je lepšie byť najprv sám a až potom vo vzťahu. Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 3 ks
  • Osobný odber 24. 6.
  • Na vašej adrese 24. 6.

Osobný odber

Kníhkupectvá
24. 6.
balíkovo
24. 6.
AlzaBox
24. 6.
Packeta
24. 6.
Slovenská pošta
(na poštu)
24. 6.
BalíkoBOX
24. 6.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
24. 6.
Kuriér GLS
24. 6.
Slovenská pošta
(na adresu)
24. 6.

Dostupné v 10 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Záměrně nezadaní - John Kim, NOXI, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Do 6 – 8 dní
-18 %

6,75 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Nič od toho nečakaj... a dostaneš všetko! - Michaela Zamari, Michaela Zamari, 2024

Viac o knihe

Ako žiť spokojne sám so sebou? Ako sa vyrovnať so zlyhanými vzťahmi? Ako sa dostať späť na svoju stratenú vlnovú dĺžku?

Nielen na tieto otázky prináša odpovede John Kim, životný kouč, ktorý na základe vlastných životných skúseností (a skúseností svojich klientov) ilustruje osobnostný prerod z človeka s nezdravo spracovanou minulosťou a nízkym sebavedomím na človeka vedomého si vlastnej hodnoty.

„Bol som naprogramovaný veriť, že šťastie je ostrov, na ktorý treba doplávať. Ak tam nedoplávame, nikdy nebudeme šťastní. Našim imaginárnym ostrovom môže byť dom, láska, práca, čokoľvek. Avšak šťastie ako také nežije na ostrove. Šťastie je nastavenie mysle, ktoré si dokážeme vyprodukovať hocikedy, aj dnes. Neodvíja sa od niečoho iného, to je len naša mylná predstava. Šťastie takisto nie je konštantné. Prichádza a odchádza. Aj šťastie je ako príliv a odliv. V niektoré dni je ľahké cítiť sa šťastný, inokedy je to zložité. Šťastie, tak ako všetko ostatné, vždy začína voľbou.“

Vydajte sa spolu s autorom na trojdielnu cestu za nájdením svojho šťastia vo vzťahu so samým sebou, ktoré je potom šikovným odrazovým mostíkom aj k zdravším a plnohodnotnejším vzťahom s ďalšími ľuďmi.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Originálny názov
Single On Purpose
Počet strán
344
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
395 g
ISBN
9788081115967
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1469575
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
NOXI
Pre koho
pre dospelých
Účel knihy
motivačná
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

4 hodnotenia

2
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21
Overený zákazník
3.1.2023
Na začiatok chcem povedať, že knižka nie je len pre nezadaných. Taktiež nie je len pre určitú vekovú kategóriu.
Jednoducho je určená pre každého kto sa stratil a chce sa opäť nájsť.
Pretože ako autor upozorňuje hneď na úvod: kniha nie je anti-vzťahová, ale propaguje vzťah k sebe samému.

John Kim je autor, ktorý píše pútavo a vychádza z vlastných skúseností a zo skúseností jeho klientov.
Preto si myslím, že sa tam mnoho ľudí okamžite nájde. Ja osobne som si z nej mnoho zobrala a mám v pláne sa k nej opakovane vracať.

Zaujalo ma najmä to ako mnoho ľudí vo vzťahoch stráca samých seba alebo ako sa ženú za láskou, pretože bez nej sa cítia menejcenní.
Ale ak nemáte zdravý vzťah k sebe ako ho môžete mať s inými ľuďmi ?

Autor tam tiež rozoberá napríklad to aký vplyv má na nás naša myseľ.
Myseľ dokáže vytvárať rôzne scenáre, ktoré v nás potom začnú vyvolávať nepríjemné pocity. Ak pripustime aby sa to opakovalo dostaneme sa do začarovaného kruhu, z ktorého je ťažké dostať sa von. Tvrdím ťažké, ale nie nemožné. A táto kniha môže byť pre vás takým prvým krokom ako sa z toho dostať von.
Čítať viac
7.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Byť šťastný a spokojný vo vzťahu?
Alebo byť šťastný a spokojný sám so sebou?
Oboje?
Je to vôbec možné?
Čo myslíte?
Je?
Kniha primárne zameraná na vzťahy, rozširujúca Vaše obzory. Pozerajúca sa na veci - z rôznych uhlov pohľadu. Pod pokrievku. Do samotného jadra.
Ak chcete kvalitný vzťah, treba začať objavovať seba. Základom je zmena Vašich modelov správania. ,,Zámerne nezadaní“ je o spôsobe, ako sa nájsť, ako sa pochopiť, a najmä, ako sa s láskou prijať. Dopriať si čas. Neponáhľať sa. Uvažovať. Takto pripravený začať budovať vzťah s niekým. Vymaniť sa zo starých vzorcov správania a otvoriť sa novým príležitostiam. Prvým krokom v tejto postupnej premene je sebaláska.
,,Starostlivosť o seba znamená to, že sa o seba naozaj každý deň postaráte tak, akoby ste sa postarali o niekoho, koho máte radi. Znamená to skončiť so zlozvykom myslieť na všetkých ostatných, len nie na seba. Znamená to, nebrať si všetko na vlastné plecia. Nepreťažovať sa. Znamená to neponocovať nad projektami z práce. Znamená to dokázať povedať nie. Znamená to vziať do úvahy vlastné potreby - nie však na úkor iných, ale v spolupráci s nimi, a potom svoje potreby aj napĺňať.“ (str. 74)
Autor Vás postupne oboznámi s cestou vybudovania si plnohodnotného života, či už vo vzťahu alebo bez neho.
Dynamická. Zrozumiteľne napísaná. Bez príkras podaná. Učiaca o nás, vás, ich. Písaná pre nás, vás, ich. Hľadajúca a nachádzajúca odpovede. Srdečná a pravdivá. Otvorená poznaniu. Nesnažiaca sa bagatelizovať. Ukazujúca možnosti. Jednoducho komplexná! Presne takáto je táto kniha, ktorá Vám otvorí brány do poznania ľudských duší.
Čítať viac
22
Overený zákazník
17.5.2022
Skúste byť chvíľu nezadaní...a využite to!
„Viem, aké to je byť sám. Bol som sám. Mnohokrát. Trápil som sa. Cítil som sa osamelý, odmietnutý. Mal som pocit, že ma nikto nechce...“

Asi každý vieme, aké je to byť sám, hoci by sme tak súrne potrebovali pri sebe niekoho, koho môžeme objať, pritúliť sa k nemu, o koho sa môžeme oprieť a na koho sa vieme spoľahnúť.
Nie sme stavaní na to, aby sme žili sami. Chceme niekoho milovať. A samozrejme byť milovaní.

Občas sa potom hrnieme zo vzťahu do vzťahu, lebo nechceme zostať sami. Cítili by sme sa odkopnutí, odvrhnutí a ohrdnutí. Možno aj menejcenní – veď nikto nemá o nás záujem. A tak rýchlo hľadáme nejaký vzťah, robíme kompromisy, niekedy až príliš veľa a také, na aké by sme inokedy nepristúpili.

Skúste sa zastaviť po rozchode, rad John Kim a aj preto názov knihy Zámerne nezadaní. Buďte chvíľu nezadaní a využite naplno čas, keď zostanete sami. Spoznajte sa ešte lepšie. Svoje zvyky, modely správania; spôsob, akým milujete a čo vyžadujete od toho druhého. Prejdite si svoje túžby, sny...jednoducho, skúste zostať nejaký čas sami sebou.
Práve v tom chce pomôcť jeho kniha – naštartovať tento proces vo vzťahovom medziobdobí; spoznať sa lepšie, aby ten ďalší bol ešte lepší, vydarenejší...a možno naozaj už ten pravý a naveky.

Najskôr treba nájsť svoje vlastné šťastie vo vzťahu so samým sebou. A to môže byť šikovným odrazovým mostíkom aj k zdravším a plnohodnotnejším vzťahom s ďalšími ľuďmi.

Johnova motivácia napísať knihu Zámerne nezadaní vzišla z koučingu tisícok ľudí počas posledných desiatich rokov. Ľudí, ktorí trpeli vážnymi depresiami, pretože nemali partnera. Mnohí z nich mali úspešnú kariéru, mnohí z nich mali skvelých priateľov, ale preto, že nemali nikoho, koho by mohli ráno pobozkať a v piatok večer sedeli sami doma, mali pocit, že zlyhali.

Fakt, že nemajú partnera, si vysvetlili tak, že majú nejaký defekt. Väčšina z nich mala za sebou plejádu dysfunkčných, toxických a nerovných vzťahov, no predsa mali pocit, že byť sám/ sama je oveľa horšie. Dospeli k záveru, že s nimi niečo nie je v poriadku, a s mojou pomocou chceli prísť na to, čo. Mnohí z nich boli tridsiatnici alebo štyridsiatnici a začínali mať obavy, že im neostáva veľa času. Mali pocit, že sa čoskoro odsype všetok piesok z ich presýpacích hodín a prepadali čoraz väčšej beznádeji.
Čítať viac

Vydavateľstvo NOXI

Čítať viac

„Keď človek niekoho miluje, vzniká mnoho nových strachov, o akých predtým nemal ani tušenia. “

Čas žitia a čas umierania - Erich Maria Remarque, 2005
Čas žitia a čas umierania
Erich Maria Remarque