Knihy
E-knihy

Telo ako trest

Elist, 2017
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Elist, 2017

Telo ako trest je román inšpirovaný skutočným príbehom. Kristián Inovecký sa stretáva s opovrhnutím a posmechom, ktoré sa mu dostávajú od rodiny a známych. Považujú ho za homosexuála. Šuškajúce klebetnice však netušia, čo v sebe dusí a všemožne potláča...

Čítaj viac

8,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Telo ako trest je román inšpirovaný skutočným príbehom.
Kristián Inovecký sa stretáva s opovrhnutím a posmechom, ktoré sa mu dostávajú od rodiny a známych. Považujú ho za homosexuála. Šuškajúce klebetnice však netušia, čo v sebe dusí a všemožne potláča. Skrine plné šiat, silonky, topánky s vysokým podpätkom a líčidlá sú jeho sladkým, ale zároveň trpkým tajomstvom. Vo chvíľach samoty sa vo svojej izbe mení na ženu, ktorej dušu skrýva v sebe. Nátlak jeho rodiny sa stupňuje. Vzoprie sa a odchádza z domu, aby sa stal tým, kým je vo svojom vnútri. Ženou. Vo svojom tele sa necíti prirodzene.
Podarí sa mu zničiť telo, ktoré považuje za trest? Bude to stačiť na to, aby bol konečne šťastný? A čo sa stane s naivnou dievčinou Luciou, ktorej život zanechal v troskách? Kristián sa musí popasovať aj s manipulatívnou matkou, ktorá mu mnohokrát podrazí nohy. V románe inšpirovanom skutočným príbehom nájdete pohŕdanie, neveru, ale aj špinu, ktorá sa dostane na povrch aj napriek tomu, že ju zamietli pod prah.Čítaj viac
Kúpte spolu
Telo ako trest - Mirka Manáková
Poškvrnená - Michaela Mihoková
17,68 €
Ušetríte 0,22 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
282
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Elist
Rozmer
120×170 mm
ISBN
9788089861996
Naše katalógové číslo
272169

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

12 hodnotení

11
0
0
1
0

Alena Precechtelová
26.7.2018
Určite je to trest
Mirka Manáková ma veľmi potešila touto knižkou. O tejto tabuizovanej téme sa málo hovorí a preto ľudia nechápu, že to nieje výmysel človeka, ale choroba s ktorou sa narodí .Ľudia by takýchto ľudí nemali odsudzovať ale pochopiť ich . Mirka veľmi dobre opísala ako sa cíti taký človek . Možno vďaka tejto knižke to veľa ľudí pochopí
Čítaj viac
Alena Precechtelová
15.7.2018
Super
Knižka Telo ako trest sa mi veľmi páči. Spisovateľka Mirka Manáková sa nebála napísať o tabuizovanej téme . Možno aj vďaka tejto knižke dokážu pochopiť mnohí mravokárcovia, že toto nie je výmysel, ale smutná skutočnosť . Možno sa dokážu aj rodičia zmieriť s ťažkým psychickým problémom svojho dieťaťa a dokážu ho podporiť . Mirka túto tému opísala skvelo a myslím si , že takto sa asi cíti človek s touto poruchou. Ďakujem Mirke za skvelý príbeh
Čítaj viac
Ina
20.9.2017
Odporúčam
Mirka Manáková tentoraz siahla po téme, ktorá rozhodne nerieši typické vzťahové problémy, štandardne prítomné v ženských románoch. Napriek tomu, že si vybrala náročnú problematiku, spracovala ju uveriteľne a príťažlivo. Psychológia hlavného hrdinu je podaná autenticky, takže ani raz som pri čítaní nezapochybovala, že ide o skutočný príbeh a nie o prvoplánovú fikciu, ktorá ťaží z kontroverznej témy. Po celý čas som bola zvedavá, ako sa osud hlavného hrdinu Kristiána bude vyvíjať, a popritom som čoraz viac prenikala do vnútorného sveta človeka, ktorého myslenie a prežívanie môže byť pre niektorých z nás odsúdeniahodné. Autorka opísala Kristiánov príbeh realisticky, ale citlivo a bez zbytočného pátosu. Okrem príjemného oddychu, ktorý mi kniha poskytla, môžem jednoznačne potvrdiť, že tento román pomáha búrať predsudky a učí nás tolerancii a vzájomnému porozumeniu.
Čítaj viac
Jozef K.
7.6.2017
Jednoducho paráda
Mne sa to veľmi páčilo :-) Zaleží od vkusu každého jedného človeka,ale knihu som prečítal za jednu noc,čo mne osobne sa ešte nikdy nestalo :-) Pri knihe som fajne zrelaxoval.
Čítaj viac
Jarka Pavliková
18.5.2017
Výborné čítanie
Táto kniha ma veľmi bavila. Má v sebe myšlienku o tom, aké je dôležité, aby sa ľudia navzájom akceptovali takí, akí sú. Ťažká téma, ale autorke sa vydarila. Okrem hlavnej postavy Kristiána, ktorý prežíval rôzne vnútorné rozpoloženia, je román písaný aj z pohľadu jeho milenky Lucie a matky Nory, ktorá bola riadna mrcha. Postavy ma veľmi bavili, každá z nich mala aj dobré a zlé vlastnosti, nikto tam nebol dokonalý, ako to býva v niektorých presladených romancách. A dejovo sa to stále viac stupňovalo, bola som v neustálom napätí, ako sa to celé skončí. Takže odporúčam!
Čítaj viac
Ján
16.5.2017
Veľmi dobrá kniha
Odporúčam všetkým, ktorí majú radi skutočné príbehy. Konečne iný príbeh, dosť odlišný od klasických ženských románov. Určite si kúpim aj knihu v tlačenej forme. Pútavé čítanie, ako pre ženy, tak aj pre mužov.
Čítaj viac
Lili
12.5.2017
Oplatí sa prečítať...
Príbeh Kristiána je istým spôsobom smutný, ale zároveň dojímavý a v podstate plný odvahy. Prejsť tŕnistou cestou nie je jednoduché. Zmena pohlavia nie je len o telesnej túžbe, ale najmä o tej duševnej. Oplatí sa prečítať.
Čítaj viac
Lea Prúžna
26.4.2017
skvelá
Veľmi emotívny príbeh pri ktorom mi často nabiehali zimomriavky. O mužovi, ktorý túžil byť ženou. O utrpení, ale aj snoch a splnených túžbach. Veľmi krásna kniha. Trpela som spolu s Kristiánom. Popri ňom nám autorka dáva možnosť nahliadnuť aj do životov iných postáv, čo je veľmi zaujímavé. Budete sa s ním smiať, ale aj plakať, prežívať všetky tie bôle a radosti. Kniha má dynamiku, nestagnuje. Veľmi kladne hodnotím aj obálku. Je zaujímavá a dosť vypovedá o deji.
Čítaj viac
Milka B.
23.4.2017
Skvelá kniha.
Telo ako trest je kniha, ktorá nie je typickou romantickou knihou. Kniha poukazuje na hľadanie samého seba, na prijatie toho, kým skutočne sme a snahe zapadnúť do sveta, ktorý je plný predsudkov.
Kniha je inšpirovaná skutočnosťou, je písaná pútavo a mnohé okamihy vám až vyrazia dych.
Dozviete sa o najtajnejších túžbach muža, ktorý sa narodil v zlom tele, čo ešte neznamená, že taký život za nič nestojí. Vďaka tomuto románu zistíte, že sa sny plnia. Stačí za ne len bojovať a aj z nemožného sa stane možné.
Knihu odporúčam ako ženám, tak aj mužom, ale hlavný tým, ktorí sa hľadajú.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Telo ako trest - Mirka Manáková
Poškvrnená - Michaela Mihoková
17,68 €
Ušetríte 0,22 €

„Všetky veci, ktoré chcem vedieť, sú v knihách. Môj najlepší priateľ je ten človek, ktorý mi daruje knihu, ktorú som ešte nečítal.“

Abraham Lincoln