Nekompromisná - Hannah Farverová
Nekompromisná
6,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto kniha vo mne vzbudzuje hlad a úžas. Už od samého začiatku mieri hlboko do ženského srdca a odkrýva jeho pravú krásu a identitu. To, za čo ženy svet často odsudzuje – ich vášnivosť, divokosť a nezastaviteľné nadšenie – vyzdvihuje ako základné hybné sily ženského srdca, vsadené doň samotným Stvoriteľom, ktoré majú byť odrazom jeho samého. Nekompromisná deklaruje, že žena je stvorená pre väčšie veci ako trápenia a bolesti, je stvorená pre divokosť a nadšenie, ktorými má oslavovať Boha. A presne takáto divokosť vedie často k rozhodnutiam, ktoré sú v očiach ľudí bláznivé a šialené. Lenže poslanie ženy je dôležitejšie ako život.


Milujem knihy, ktoré keď začnete čítať, tak neviete skončiť. Svet okolo vás sa zastaví a zrazu ste len vy a dej, ktorý kniha rozpráva. Ak takúto knihu hľadáš, toto je jedna z nich! Táto kniha je prevratná, úplne mení ženské zmýšľanie. Okrem toho, že pri jej čítaní si žena uvedomí, kým vlastne je, prebúdza sa v nej aj nespútaná vášeň a viera. Niečo v hĺbke, čo potrebuje vyjsť von. Teší ma, že odkrýva ďalšiu etapu v ženskom srdci, a to, že žena nie je len sladkou princeznou, ale aj nebojácnou bojovníčkou, ktorá dokáže siahnuť až na dno svojich síl.

Nikola, Godzone projekt Slovensko
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
Hmotnosť
291 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089487400
Naše katalógové číslo
150286

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,9 / 5

7 hodnotení

2
3
1
1
0

Dominika
31.8.2016
Odporúčam každej žene
Odporúčam každej žene. Táto kniha podáva pravdu o mnohých klamstvách, ktorým my ženy veríme. Otvorila mi oči a dala pochopiť dôležitým oblastiam môjho života. Čítaj viac
Božena Fedorková
21.11.2013
Kniha napísaná s pomocou Boha
Už hneď od začiatku, ako som len uvidela túto knihu, som mala silné tušenie, že mi aspoň trochu pomôže môj život zmeniť k lepšiemu. Táto úžasná kniha -Nekompromisná – má v sebe toľko skvelých myšlienok a rád, že som sa nemohla prestať čudovať každou stránkou viac a viac. Pripadalo mi to, ako keby som si čítala správy, teda odpovede, ktoré mi píše kamarátka ako na facebooku. Veľakrát som sa tu našla a ďakujem autorke, že mi v istých veciach otvorila oči.

Každá jedna kapitola, každý jeden odsek, dokonca každá veta je tak neskutočne podaná, že som sa nemohla od knihy odtrhnúť. Skoro na konci knihy, som ostala až s otvorenými ústami, keď som čítala vetu: „ Žiada od nás, aby sme mu dôverovali.“

Toľká pravda a pritom ľahká úloha a predsa my ľudia nedôverčiví ani len voči Bohu. Ja osobne neverím na náhody, pretože si myslím, že Boh ma všetko vopred naplánované, určené. Už viackrát sa mi to aj potvrdilo, že som bola na Neho naštvaná a pýtala som sa ho: „ Prečo si mi to urobil, prečo si to dopustil? Veď snažím sa riadiť podľa Teba a Ty si ma vôbec nevšímaš?“

Lenže o nejaký čas sa zrazu stalo niečo a zacvaklo mi v hlave, ako to Boh mal všetko výnimočne naplánovane. Takže ak môžem, tak túto knihu vrelo odporúčam dievčatám, ktoré si nie sú v niečom isté a súrne potrebujú rady :)
Čítaj viac
Katarína Koyš
8.11.2013
Nekompromisná
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Autorkou knihy nekompromisná s podtitulom srdce získané radikálnou láskou je Hannah Farverová, ktorá je trénerkou pre rečový prejav a rozvíjanie debatných zručností. Vo svojom diele ukázala svoj talent.

Dielo je skôr pre mladé dievčatá, ktoré hľadajú... Ale nájdu si v nej svoje aj mladé ženy. Dáva priestor zamyslieť sa ako vníma žena seba a okolie ju a tiež, čo by bolo potrebné zmeniť.

Kniha je rozdelená do 12 kapitol, venujúcím sa takým témam ako sú: krása, láska, feminizmus, ženskosť, poruchy príimu potravy, úloha ženy v spoločnosti, vzťahy s chlapcami, cudnosť, móda, líčenie, starostlivosť o domácnosť. Hľadáme najprv Krista/Božie kráľovstvo?

V každej kapitole upriamuje pozornosť a skúma, či nám skutočne záleží na vzťahu k Bohu/s Bohom, alebo dávame prednosť svetu, svetským radovánkam. Na príkladoch ukazuje rozdiely a chyby. V závere však vždy príde na správne riešenie. Ak dáš Pána Boha na prvé miesto, všetko ostatné bude na správnom mieste.

Ako hodnotnú pomôcku/radu/odporúčania beriem posledné stránky knihy. Sú na nich uvedené otázky "ako viem, že som pripravená na manželstvo?" ďalej je zoznam kontrólnych otázok "som oblečená cudne?" Študijná príručka je pomôckou pre skupinky, aby knihu čítali spolu. Pomáha usmerniť rozhovory a rozvíjať diskusiu, ktorá môže vyvolať zmenu životov.

"Koniec koncov my všetci sa musíme sami seba pýtať, či v súvislosti s láskou - nech robíme čokoľvek - hľadáme v prvom rade Krista. Kráčame v múdrosti? Ide nám o to, aby to bolo najlepšie pre Boha?" Hannah Farverová: nekompromisná. kumran.sk 2013 s. 159
Čítaj viac
Simone Sipriano
16.8.2013
Moje myšlienky
Ani neviem, ako by som mala začať. Táto kniha je naozaj radikálna, ak nie hneď prehnaná. Hannah v nej prezentuje svoje názory na kresťanskú krásu, ženskosť a postoj k životu. Dosť som sa Nekompromisnú tešila, ale moje očakávania neboli naplnené.

Začiatok sa mi zdal veľmi dobrý. Hannah má skvelý štýl písania - zaujme, nepodáva všetko len faktograficky, má svoj vlastný názor - ktorý sa skvelo číta. Bohužiaľ, je to najväčšie plus celej knihy. Autorka rozpráva svoj názor, preto v knihe nenájdeme žiaden dej. Ibaže som mala pocit, akoby od každej novej témy, ktorú nastolí, akosi znova skĺzala do všeobecného uvažovania a vlastne stále opakovala dookola to isté, čo sme už počuli.

V niektorých veciach som s Hannah úplne súhlasila. Niektoré ma šokovali. Áno, dievčatá sa dnes obliekajú tak, že sú viac vyzlečené než oblečené. Vidno podprsenky, zadok, sem tam aj iné časti tela. Ale aby sme teraz nenosili šortky, tričká bez ramienok a pod.? A v lete, keď sú štyridsiatky horúčavy, tak si dám tričko s rukávom, nohavice po kolená a upečiem sa po piatich krokoch, čo som opustila dom? Ďakujem, neprosím.

Možno práve otázka obliekania ma "podráždila" najviac. Pretože zastávam názor, že vyššie spomenuté oblečenie nie neslušné a že nepokúša chlapcov okolo. Týmto sa dostávam k ďalšej časti. Kresťanskí chlapci. Tí už podľa knihy majú hriešne myšlienky, len keď vidia dievča s odhalenými nohami. Tak to majú asi v živote ťažké, lebo Amerika prekypuje dlhonohými dievčatami, ktoré v horúčavách nosia krátke sukne. Teraz sa trošku obávam, čo si o mne pomyslíte. Nezastávam trend vystrč, čo máš (prípadne nemáš), čím kratšie tým lepšie alebo niečo podobné. Len chcem podotknúť, že sú chvíle, keď sa chcem páčiť alebo len ochrániť pred mokrými fľakmi od potu na tričku. Mierne (len mierne?) som odbočila od hlavnej témy, takže späť.

Pomocou Hannahiných opisov som si urobila dobrý obraz o kresťanskom spoločenstve. Znie to veľmi pekne a lákavo. Škoda, že u nás nie je nič podobné. Pretože ako som vyrozumela, tam kde žije sa ľudia naozaj stretávajú a pomáhajú si navzájom, nechodia len do kostola, a keď z neho vyjdú nerobia ihneď napriek susedom.

Niektoré pasáže si z môjho pohľadu protirečili. V jednej vete hovorí toto, ale druhá už trošku podkopáva tú prvú. Páčilo sa mi, ako používala na vykreslenie príbehy. Čo sa mi nepáčilo - nepáčilo sa mi vymenúvanie kamarátiek krstným menom aj priezviskom. Ak to bolo v peknej súvislosti, vôbec mi to neprekážalo, ale až okolo strany 183 som si uvedomila, že niektorým sa v podstate vysmieva. To je možno nie je správne slovo, ale iné mi nenapadlo - prinajmenšom o nich nehovorí pekne.

Nakoniec by som ešte chcela povedať, že vlastne netuším, čo týmto všetkým chcela autorka povedať. Na začiatku písala o kráse. Na mňa to pôsobilo, akoby sa chcela trošku vyžalovať. Keď hovorila o tom, že každý je krásny aký je - súhlasím, ale že skúsim schudnúť alebo vyformovať postavu neznamená, že pôjdem do pekla. Alebo keď vysvetľovala konanie dobrých skutkov. Toto ma dostalo. Mám konať dobro, ale nie pretože chcem, nie pretože chcem získať obdiv, nie preto aby som niekomu pomohla, ale pretože to chce Boh. Je jasné, že Boh chce, aby sme konali dobré skutky a tak sa snažíme, ale keď chcem niekomu pomôcť predsa viem, že to Boha poteší. Ibaže celá tá konštelácia tejto časti na mňa pôsobila skôr negatívne než pozitívne.

Na druhej strane, ma zaujalo, ako hovorila o dievčatách, ktoré nepovažujú mamu za svoju priateľku alebo nechcú tráviť žiaden čas doma. Myslím, že v tomto ohľade mala pravdu. Kamarátok budeme mať na každom mieste, kde prídeme, ale mama je len jedna. Podobne to platí na sestry a zvyšok rodiny.

V konečnom dôsledku je najlepšie povedať, že v mnohých veciach som s ňou nesúhlasila. Pôsobila príliš no.. nie umelo... ale tak prehnane a ja som z nej mala pocit, že príliš tlačí na čitateľa. Neberiem jej jej presvedčenie a netvrdím, že je zlé či nesprávne, no vôbec mi nesadol spôsob podania.
Čítaj viac
Katarina Rimociova
13.7.2013
Názor
Hannah Farverová je mladé dievča, ktoré sa svojou knihou Nekompromisná snaží odokryť tajomstvá dievčenského srdca a sprostredkovať prostredníctvom nej svoje myšlienky, názory a skúsenosti hlavne v duchovnej oblasti. Hannah sa venuje aktuálnym témam ako je móda, krása, poruchy príjmu potravy, láska, sex a predovšetkým poukazuje na to, že každá z nás má určité Poslanie.

Určite si nemyslite, že sa Hannah snaží svoj štýl života nasilu presadiť, to vôbec nie. Ja som jej výpoveď vnímala ako jednu z mnohých možností, ako žiť, ako dať svojej existencii nejaký hlbší zmysel. Hannah je typické dievča, ktoré je nespokojné so svojím výzorom, túži po láske a po plnohodnotnom vzťahu, ale zároveň proti týmto svojim slabostiam bojuje a útechu a silu čerpá z Biblie, teda sa utieka k Bohu. Pre mnohých je to asi smiešne, ale ja si myslím, že hlavné je, aby bol človek vo svojej koži naozaj šťastný a spokojný. Spôsob, ktorým to dosiahne, je už druhoradý.

Hannahine rady - hlavne ohľadom obliekania sa - sú podľa mňa veľmi užitočné a mnohé dnešné dievčatá by sa nad nimi mohli zamyslieť a hanbiť sa (veď poznáte tie fifleny s výstrihmi po pupok a so sukničkami, ktoré nie sú dosť široké ani na to, aby sa mohli používať ako opasok). Určite sa našli pasáže, v ktorých som s ňou nesúhlasila, ale vo väčšine prípadov Hannah uvažuje veľmi triezvo, vie, ako to medzi mladými ľuďmi chodí a často som s ňou súhlasila.

Jediné, čo mi po čase začalo prekážať, bolo obrovské množstvo citátov z Biblie. Nemám nič proti citovaniu, keď sa vyskytuje s mierou a vhodne dopĺňa text. Ale tu už toho bolo veľmi veľa a ku koncu som mala dojem, že už ani nečítam Hannahine myšlienky, ale iba akési biblické výňatky, ktoré sú pozliepané dokopy. Vyskytli sa aj vety, kde si Hannah protirečila a keby sedela predo mnou, určite by som s ňou vášnivo diskutovala (a tomu by sa naozaj potešila, lebo zapálené diskusie miluje). V konečnom dôsledku sú však všetky tieto chyby odpustiteľné, lebo človek sa predsa dopúšťa omylov. A to, že sa Hannah vôbec odhodlala spísať svoje názory, je obdivuhodné a veľmi odvážne.

Nekompromisná nie je návod na život, je to jedna alternatíva, ktorú môžete, no nemusíte prijať. Avšak určite uznáte, že Hannah má v mnohých veciach pravdu a ide jej o to, aby sme si svoju ženskosť cenili, aby sme prijali samých seba a aby sme našli zmysel nášho života.
Čítaj viac
Dominika Spodniaková
3.6.2013
Recenzia
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Máte pravdu. Toto vôbec nie je prvá kniha svojho druhu. Prvá z tých, ktoré kladú pod šošovku mikroskopu dievčenské, ženské srdce a hľadia naň naozaj veľmi, veľmi detailne. Vôbec nie je prvá, ktorá pomáha odokryť závoj, ktorým naša kultúra, stereotypy, tradícia dôkladne pozakrývala pravú identitu dievčaťa, pravú krásu, na ktorú sme pre tie závoje takmer zabudli. Veru nie. Nie je prvá a som si istá, že ani posledná.
A predsa je výnimočná. Táto kniha mieri do dievčenského srdca celkom inak- bez tých nasladlých, ružovučkých cukrových vát, ktorých sme sa dosť najedli v predchádzajúcich knihách, a ktoré nás jemnými tónmi romantickej hudby pozývali do krásy a jemnosti. (Nuž, ale treba pripomenúť, že takéto knihy nám ukazovali nežnosť, ktorá rozširovala naše srdce a viedla nás do Veľkého príbehu. Ani jedna z nich preto nie je zbytočná, alebo menejcenná). Nekompromisná vyzdvihuje to, za čo sme mi dievčatá často odsudzovaná a pre čo sme nazývané „nestálymi“, príliš „emotívnymi“, až priveľmi „nadšenými“, „zapálenými“- divokosť. Tú divokosť, ktorú nám do srdca vložil samotný Boh nie náhodne, ale aby sa v nej odrážala Jeho tvár a aby zjavovala jeho lásku. A jej poslanie.
Boli sme stvorené pre poslanie. Divokosť v nás má svoj dôvod.
Bolo by krátkozraké povedať, že na každú otázku, ktorú Hannah v knihe kladie má aj odpoveď. Nemá. A ani nemusí mať. Dôležité je objaviť poslanie, nájsť Lásku, vstúpiť do nej. Všetko ostatné vychádza z toho.
Kniha vstupuje do oblastí o ktorých sa veľa nehovorí, veľa nepíše;, to takých, ktoré sú na úkor „dôležitejších“ vecí častokrát zamietnuté pod koberec- emocionálna čistota, feminizmus, obliekanie...
Predstav si lásku takú silnú, že sa od nej chvejú nebesá a pritom tak nežnú, že môže pohladiť srdce.
Takže, aj keď je táto kniha len „jedna z mnohých“ je jediná. A napriek tomu, že predstavuje ženskosť, krásu a divokosť z iného uhla ako ostatné, na jednom sa všetky zhodujú- Prvoradá je Láska a jej odraz v nás.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Prevratné myšlienky ku mne vždy prišli v knihách.“

Bell Hooks