Otcovstvo: Problém alebo výzva? - Juraj Sedláček
Otcovstvo: Problém alebo výzva?
14,50 €
Knihy
E-knihy
14,50 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V čom je otcovstvo problémom? V prvej kapitole nájdeme štiepenie pôvodného otcovstva - stredoveký muž prichádza o svoju pôdu a teritórium, a musí do továrne. So synom už nemôžu spolupracovať na poli. Osvietenstvo, francúzska revolúcia, dve svetové vojny a komunizmus so svojimi negatívnymi následkami akoby nestačili. Obraz otca utláčajú aj súčasné médiá a konzumizmus. Autor za pomoci domácich a európskych psychológov a sociológov jednoducho vysvetľuje zložité mechanizmy týchto vplyvov. Okrem negatívnych faktorov, krízy otcovstva predstavuje negatívne symptómy, teda ťažšie poškodenia a následky zlej otcovskej výchovy.

V čom je otcovstvo výzvou? Znovuobjaviť pilier Božieho otcovstva, Lásky ktorú má Otec k Synovi a Syn k otcovi. Autor prepája biblický, teologický, spirituálny a morálny rozmer otcovstva, ktoré má pôvod v samom Bohu. Má teda aj svoj jedinečný význam a silu. Ani rany utŕžené pri otcovskej výchove ešte nemusia byť komplikáciou - v ďalšej generácii (kedy syn vyrastie a sám sa stane otcom) sa totiž v spojení s Bohom môžu stať svätými a priniesť svoje ovocie. Podobne nájdete rozličné tabu - o čom otec a syn spolu nikdy nehovoria a prečo je tomu tak. Benefitom v kríze a cenným návodom, ako napriek zmenenej situácii žiť svoje vlastné otcovstvo, sú aj praktické pojmy nový muž ako otec a návody na nové otcovstvo.

Výskumná časť jedinečným spôsobom mapuje u 240-tich slovenských adolescentov, študentov stredoškolákov vzťah k vlastnému otcovi. Prečo je milovať a mať rád najsilnejší faktor Prešovského kraja? Prečo je najviac fyzických trestov u respondentov v Banskobystrickom kraji? V ktorom kraji je otec pre syna vzorom a s čím to súvisí? Kedy sa (na celom Slovensku) stáva otec dôveryhodným? Čo
napriek kríze otcovstva, na Slovensku prevláda ako dar? Matematické vyhodnotenia dopĺňajú autentické a strhujúce ukážky jednotlivých anonymných prác od Bardejova až po Bratislavu, ktoré sú cennou sondou do slovenskej chlapčenskej duše. Kapitolu uzatvára skutočná tragická prípadová štúdia a hodnotenie získaných výsledkov výskumu autora spolu s klinickým psychológom a psychiatrom.

Upravené vydanie dizertačnej práce, určené rodičom, pedagógom, duchovným, formátorom, vychovávateľom a katechétom mapuje synov dneška. V rukách tak držíte pravdepodobnú víziu a obraz slovenských otcov zajtrajška.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
267
Hmotnosť
422 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Don Bosco
Rozmer
162×235 mm
ISBN
9788080741303
Naše katalógové číslo
99359

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Martin
11.12.2013
Veľmi dôležitá kniha pre otcov aj synov
Táto kniha by mala byť povinnou literatúrou každého otca či syna. Opisuje a vysvetľuje veľkú mieru vplyvu otca na vývoj osobnosti syna. Dáva mužovi mnoho odpovedí na otázky ohľadom jeho osobnosti, pretože odkrýva ich pôvod vo vzťahu k vlastnému otcovi (resp. v chýbaní tohto vzťahu). Čítaj viac
Majo
30.10.2013
Názor čitateľa
Dobra kniha. Odporucam tuto knihu pre tych ktory chcu lepsie pochopit vztah otca a syna.
Po precitani som pochopil spravanie a vlasnosti mojo otca ako aj moje spravanie a myslienky a pocity.
Vrele odporucam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“