Rushashi - Rwanda
Rushashi
12,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Rushashi

Výrobca
Karma Coffee

Spoločnosť Rushashi bola založená v roku 2004 a momentálne združuje skoro 2000 farmárov. Zaujímavosťou je, že väčšinu tvoria ženy, ktoré sa združujú v divízii podniku s názvom Hinga Kawa. Ústrednou postavou celej spoločnosti je majiteľ...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

12,00 €

Viac o produkte

Spoločnosť Rushashi bola založená v roku 2004 a momentálne združuje skoro 2000 farmárov. Zaujímavosťou je, že väčšinu tvoria ženy, ktoré sa združujú v divízii podniku s názvom Hinga Kawa. Ústrednou postavou celej spoločnosti je majiteľ Abakundakawa. Farmári pestujú iba odrodu bourbon a jej rôzne variácie ako red bourbon, jackson alebo mbirizi. Vulkanická pôda na svahoch hôr v regióne Gakenka, vysoká nadmorská výška a mierna klíma počas celého roka s dostatočným množstvom zrážok sú hlavné faktory, vďaka ktorým dokážu farmári vyprodukovať excelentné ovocné kávy vysokej sladkosť a intenzívnej vône. Dozreté čerešne sú zbierané ručne, pretriedené a sušené pod tienením na afrických posteliach. po spracovaní sú ešte pretriedené a tak pripravené na export. Vďaka dôslednému zmyslu majiteľa Abakundakawu pre výnimočnú kvalitu, dokáže spoločnosť Rushashi vyprodukovať kávy, ktoré sa pravidelne dostali medzi finalistov súťaže Cup of Excellence Rwanda. Kooperatíva takisto hrá dôležitú úlohu v komunite, kde aktívne prispieva k rozvoju regiónu pomocou zakladania projektov a finančnej pomoci pri výstavbe škôl, infraštruktúry a nemocníc.

Chuťový profil: kôstkové ovocie, med, maliny
Nadmorská výška: 1750-2000 m n.m.
Krajina pôvodu: Rwanda
Vlastníci: Abakundakawa
Región: Gakenke
Odroda: Red bourbon
Farma: Rushashi
Spracovanie: suché
Spracovateľský mlyn: Rushashi
Odporúčané na: espresso, mliečne nápoje, filter
Váha: 250 g
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hmotnosť
250 g
Celková hmotnosť
270 g
Rozmer
125×185 mm
Balenie
vákuové balenie
Naše katalógové číslo
946587

Recenzie

Ako sa vám páčil produkt?

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green