Klinická biochemie - Jaroslav Racek a kolektiv
Klinická biochemie
37,44 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
37,44 €

Bežná cena Bežne 39,40 €

Ušetríte 5 %

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 Klinická biochemie, jeden ze základních lékařských oborů, se před několika lety stal i oborem pregraduální výuky. Předkládaná publikace je určena široké lékařské veřejnosti k postgraduálnímu studiu, svým didaktickým pojetím poslouží i medikům jako pomoc při jejich studiu.
 OBSAH:
Klinická biochemie - vznik a postavení mezi ostatními vědními obory * Preanalytické vlivy na výsledek laboratorního vyšetření * Analytické vlastnosti laboratorní metody * Vlastnosti laboratorní metody z hlediska klinického * Referenční hodnoty laboratorních vyšetření * Kontrola kvality laboratorního vyšetření * Základní vyšetření moče * Bílkoviny krevní plazmy * Nebílkovinné dusíkaté látky * Stanovení aktivity enzymů a jeho význam * Metabolismus vody, sodíku, draslíku a chloridů. Osmolalita * Metabolismus vápníku, hořčíku a fosforu * Acidobazická rovnováha a její poruchy, krevní plyny * Metabolická a energetická bilance * Stopové prvky * Vitaminy * Hormony * Laboratorní vyšetření u diabetu * Rizikové faktory rozvoje aterosklerózy * Laboratorní diagnostika infarktu myokardu * Laboratorní ukazatele kostního metabolismu * Klinicko-biochemické vyšetření trávicího traktu * Parenterální a enterální výživa z hlediska klinické biochemie * Laboratorní vyšetření u onemocnění jater * Diferenciální diagnostika hyperbilirubinémií * Funkční zkoušky ledvin * Laboratorní vyšetření u urolitiázy * Laboratorní známky zhoubného novotvaru * Dědičné poruchy metabolismu * Cytochemické vyšetření mozkomíšního moku * Laboratorní vyšetření výpotku * Laboratorní vyšetření v těhotenství * Zvlášnosti laboratorního vyšetřování v dětském věku a ve stáří * Základy toxikologie * Mechanizace, automatizace, robotizace. Využití výpočetní techniky v klinicko-biochemické laboratoři * Seznam užitých zkratek a symbolů * Přehled referenčních rozmezí základních klinicko-biochemických vyšetření * Stručný anglicko-český slovníček odborných termínů * Rejstřík
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
316
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
938
Väzba
pevná väzba
ISBN
8072620231
Rozmer
210×297 mm
Vydavateľstvo
Galén, Karolinum

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Rudolf Gaško
23.3.2006
Racekova Klinická biochemie
V odbore KB pracujem vyše 20 rokov, niečo som už o KB naštudoval. Racekova kniha je vrcholom toho, čo bolo v klinickej biochémii v ČR alebo SR za ostatné desaťročie vydané. Obsahuje presne to a v takom rozsahu, čo je potrebné z odboru vedieť.
Cena cez 1100 Sk je premrštená, v ČR možno aktualizované 2. vydanie (2005) kúpiť za 650 Kč.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka