Střepy z Apokalypsy - Vladimír Šlechta
Střepy z Apokalypsy
11,66 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

11,66 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Druhá polovina 23. století, dvě stě let po Apokalypse. Evropa je stále ještě zničená totální válkou, z větší části vylidněná. Věda se stala magií, určenou zasvěceným. Po dlouhém období chaosu, kanibalismu a lokálních válek se zde stabilizovala civilizace, hodná toho jména. V pustinách, ale i na stránkách zakázaných knih, přetrvávají technologické anomálie, pozůstatky zaniklé civilizace 21. století. Tyto anomálie, zvané také „střepy z Apokalypsy“ někdy skrývají úžasné bohatství v podobě technologických návodů, jindy zase smrtelnou hrozbu pro budoucí osadníky.

Zkoumáním anomálií se zabývá trojice hrdinů: kyborgizovaný válečník Oggerd, technolog Hal Hargo a vyjednavač Gowery. Ani jeden nemá samostatně šanci na úspěch, společně však tvoří silný tým. Někdy to mají lehké, prostě jdou a bojují. Obvykle však musí nejprve rozplést předivo mýtů, aby zjistili, proti čemu a proti komu vlastně stojí.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
11,66 €

Posielame do štyroch dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
5,26 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
3024-5 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
107×165 mm
Hmotnosť
232 g
ISBN
9788086309439
Rok vydania
2010
Naše katalógové číslo
92210
Jazyk
čeština
1. diel série
Oggerd
Vydavateľstvo
Brokilon

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

5 hodnotení

2
2
0
1
0

Zdenko Belko
7.7.2019
Vladimírove Črepy
Overený nákup
Rád si prečítam dobré a najmä zaujímavé post-apo a "Črepy" podľa mňa do tejto kategórie patria. Okrem toho veľké plus pre knihu je i parádna obálka, na ktorej je jeden z trojice hlavných hrdinov kyborg Oggerd, ďalej je to technológ Hargo a trojicu uzatvára vyjednávač Gowery Fink. Dej príbehov sa odohráva v 2.polovici 23.storočia, 200 rokov po apokalypse. Jedná sa o 6 poviedok alebo lepšie povedané o 4 poviedky + 1 úvod do post-apo sveta,ako bol prijatý do partie Gowery Fink - MUŽ OD ŘEKY LARAMISE + 1 medzihra- LEGENDÁRNI ZBRAŇ- čo je vlastne Goweryho príbeh rozprávaný pre svojich priateľov parodizujúcich SW so svetelnými mečmi (ťahajúca sa predlžovačka). Poviedka DÓM je stará klasika z konca 90-tych rokov, ktorá vyšla v Ikárii a aj po 20tich rokoch nestratila svoje čaro a číta sa celkom v pohode. Ďalší príbeh CHLAPCI OD BĚŽÍCÍHO OHNĚ je najdlhšou poviedkou knihy, odohráva sa vo východnej Európe. Dozvieme sa niečo o minulosti i histórii tohto sveta, o apokalypse, čo nasledovalo, ale aj čo jej predchádzalo. FAERIE je asi najlepšia z poviedok, má veľmi dobrú atmosféru, zaujímavé informácie o svete a jeho fungovaní. Poviedka SALINY má ďalšie skladačky do post-apo sveta a skvelú atmosféru, odohráva sa na území bývalého Holandska, ktoré je zmenené na nehostinnú slanú zem s množstvom močiarov. Čítaj viac
Nat
30.12.2012
Náhodne objavený poklad
Tak túto knižku som si kúpila čisto náhodou, lebo bola vo výpredaji za nejaké smiešne 2€ a spravila som veľmi dobre!! Šlechta píše strašne čitateľným vtipným a nenúteným spôsobom, Pěnkavka Gowery je parádna a veľmi obľúbitelná postava, Oggie je správny drsňák s kopcom tajomstiev okolo seba a Halik ich krásne doplňuje...ostatné postavy vždy majú svoj účel, správajú sa ľudsky a autenticky, deje jednotlivých poviedok sú pútavé, napínavé a strhujúce (vždy som sa pristihla, že preskakujem vety kvôli zvedavosti, čo sa stane ďalej) a najväčším plus bola pre mňa úžasná atmosféra a parádny typ svetu, v ktorom sa to všetko odohráva...ďakujem všetkým svätým, že už je vonku pokračovanie (Keltská brána)!! Čítaj viac

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green