Čas poznania - Martin Vladik
Čas poznania
5,25 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
5,25 €

Bežná cena Bežne 5,51 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Výber z tvorby M. Vladika (1960), povolaním právnika, pod názvom Čas poznania obsahuje básne z jeho predchádzajúcich šiestich zbierok. Prozaik M. Zelinka nazval autora básnikom znepokojujúceho poznania a prof. E. Sirochman básnikom v talári či básnikom provokujúcej skratky. Obaja literáti vystihli a týmito pomenovaniami aj zovšeobecnili jeho doterajšiu tvorbu, v ktorej sa usiloval vhodnou konfiguráciou výrazových prostriedkov dosiahnuť záblesk myšlienky, podnetu či impulzu pre rozvíjanie motívu čitateľovými schopnosťami bez hlbokých filozofických úvah. Nezaťažoval ho zložitými kombináciami a chcel vystihnúť dynamický rytmus súčasnej doby. Na malom priestore mu išlo o vyjadrenie sa k závažným problémom o našom bytí a svete. Básnik, publicista a literárny kritik P. Janík v úvode tohto výberu píše: Martin Vladik funkčne využíva širokú škálu neobyčajných autorských daností - popri pozorovateľskom talente, spontánnej percepčnej pohotovosti, tematickej naliehavosti a mysliteľskej dôslednosti treba podčiarknuť výbornú gradáciu a briskné pointovanie".
Čítaj viac
Kúpte spolu
Čas poznania - Martin Vladik
Zlodej duší - Sebastian Fitzek
16,41 €
Ušetríte 3,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
114
Hmotnosť
195 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
1200×205 mm
ISBN
9788080614096
Naše katalógové číslo
88482

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


gay sokol
23.12.2014
Scifi
Sonny je navonok poslušný väzeň. Odsúdili ho v osemnátich rokoch za dve brutálne vraždy, ktoré nespáchal. V modernej väznici, z ktorej sa údajne... Každý nový prípad na oddelení vrážd sa začína tým, že nájdu rozstrieľanú alebo dobodanú mŕtvolu. Úlohou detektívov je ku každej mŕtvole vypátrať... Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Čas poznania - Martin Vladik
Zlodej duší - Sebastian Fitzek
16,41 €
Ušetríte 3,00 €

„S pomocou kníh sa mnohí stávajú vzdelanými aj mimo školy. Bez kníh sa však nikto nestane vzdelaným ani v škole.“

Jan Amos Komenský