Otrasná madam stará mama - Emilie Chazerand, Amandine Piu
Otrasná madam stará mama
8,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Otrasná madam stará mama

27 minút čítania
Vydavateľstvo
OZ Dva v jednom, 2020

Henrich je chlapec ako iní. Každú prvú nedeľu v mesiaci musí spolu s rodičmi navštíviť starú mamu. Návšteva ho nesmierne znepokojuje, lebo stará mama má ďaleko k babičke od Boženy Nemcovej....

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Henrich je chlapec ako iní. Každú prvú nedeľu v mesiaci musí spolu s rodičmi navštíviť starú mamu. Návšteva ho nesmierne znepokojuje, lebo stará mama má ďaleko k babičke od Boženy Nemcovej.
Otrasná stará mama je škaredá, smrdí, vyvyšuje sa, dáva mu jesť to, čo nemá rád a ako darček mu venuje konzervu s paštétou. Vysnívaná stará mama všetkých detí! A vysnívaná svokra s vlastnosťami zo zlých vtipov o svokrách!
Postava starej mamy je zahalená tajomnosťou, lebo na prvých stránkach knihy ju vôbec nevidíme alebo ju vidíme od chrbta. Dômyselná dramatizácia deja je spoluprácou dvoch francúzskych autorov pre deti: Emilie Chazerand a Amandine Piu. Nádherné ilustrácie skúsenej detskej ilustrátorky Amandine Piu vytvárajú detský svet plný obáv a nepokoja, nechávajú naplno pracovať fantáziu malého čitateľa. Napriek tomu sú ako pohľadnice, nežné, farebné a hravé.
Henrich si kladie veľa otázok, najviac sa obáva, že keď zostarne jeho mama, bude sa podobať na Otrasnú madam starú mamu. Našťastie sú v príbehu rodičia, ktorí Henricha uisťujú, odpovedajú jeho neistote a spolu čelia strachu. Krásne ilustrácie pritiahnu pozornosť všetkých malých zvedavcov a s nadhľadom ich prevedú témou staroby a starnutia a rodinnej súdržnosti. Určená deťom od 5 rokov, ich rodičom a starým rodičom. A svokrám.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
32
Hmotnosť
454 g
Rok vydania
2020
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
OZ Dva v jednom
Rozmer
230×290 mm
ISBN
9788097321536
Naše katalógové číslo
844417
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia