Counselling ako pomáhajúci vzťah a pastoračné sprevádzanie - Krzysztof Trębski
Counselling ako pomáhajúci vzťah a pastoračné sprevádzanie
4,67 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Counselling ako pomáhajúci vzťah a pastoračné sprevádzanie

Človek vo svojej existencii neustále túži po naplnenom, krásnom a dynamickom živote. Túži po harmónii a vyrovnanosti, ktoré sa prejavujú úsilím dosiahnuť celistvosť života, kde sú myslenie, cítenie, telesná a psychická energia integrované v...

Čítaj viac

4,67 €

Bežná cena Bežne 4,90 €

Ušetríte 5 %

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Človek vo svojej existencii neustále túži po naplnenom, krásnom a dynamickom živote. Túži po harmónii a vyrovnanosti, ktoré sa prejavujú úsilím dosiahnuť celistvosť života, kde sú myslenie, cítenie, telesná a psychická energia integrované v prežívaní. Túži po duchovnom, čo sa prejavuje hľadaním hodnôt, ktoré jednotlivca presahujú a ukazujú mu možnosť transcendencie. Neustále hľadá špecifický zmysel života vo svojom životnom priestore, zapojený do spoločenstva s inými ľuďmi.

Mnohí ľudia nemajú prostriedky a nie sú schopní samostatne nájsť vnútorné zdroje, aby mohli realizovať tieto hlboké ľudské ašpirácie a zveľaďovať svoj ľudský potenciál.

Counselling ako pomáhajúci vzťah a sprevádzanie môže byť jednou z ciest, ktoré v tomto pomáhajú.

V prvej časti knihy predstavujeme metódu counsellingu ako druh pomáhajúceho vzťahu k ľuďom v záťažových situáciách, ktorí hľadajú nástroje na dosiahnutie sebapoznania a osobného rastu v modernej, neustále a rýchlo sa meniacej spoločnosti.

V druhej časti knihy predkladáme novú a špecifickú metódu counsellingu. Ide o formu duchovnej pomoci človeku, nazývanú pastoračné sprevádzanie (pastoral counselling), čo vzniká na princípoch a zámeroch psychologického counsellingu a efektívnej pastorálnej pomoci, spájajúc ich metódy. Je to proces a prostredníctvom neho osoba nadobúda skúsenosť Boha, ktorý oslobodzuje, uzdravuje, uzmieruje a podnecuje duchovný rast smerom k plnosti života.

Veríme, že táto kniha čitateľovi pomôže pochopiť zmysel sprevádzania iných ľudí na spoločnej ceste životom. Zároveň môže poslúžiť ako príručka pre odborníkov pomáhajúcich profesií a osobám, ktoré vykonávajú pastorálnu činnosť, pomôže kráčať po boku ostatných s láskyplnou starostlivosťou spoločným smerom.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
76
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Dobrá kniha, Teologická fakulta Trnavskej univerzity
Väzba
brožovaná väzba
ISBN
9788081910142
Naše katalógové číslo
843167
Rozmer
175×250 mm
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“