Vyšívanka - Slovanské balady a piesne CD+DVD -
Vyšívanka - Slovanské balady a piesne CD+DVD
6,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Vyšívanka - Slovanské balady a piesne CD+DVD

CD - 16 skladieb, DVD - 5 videoklipov

  PRO
  Vydavateľstvo
  PRO

  Obsahom aj formou unikátny dvojalbum CD/DVD prináša autentickú, neafektovanú, jemnú melodiku tradičných, ale aj moderných balád v jazykoch viacerých slovanských národov...

  Čítaj viac

  6,00 €

  Posielame do 14 dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  6,00 €

  Viac o titule

  Obsahom aj formou unikátny dvojalbum CD/DVD prináša autentickú, neafektovanú, jemnú melodiku tradičných, ale aj moderných balád v jazykoch viacerých slovanských národov. Anonymní autori z minulých storočí určujú žáner témami lásky a nádeje, ktoré dopĺňajú zhudobnené úvahy básnikov Rúfusa, Jesenina a Zborovjana. Ak ste už zažili zimomriavky pri počúvaní emotívne silnej hudby, tak táto vás nesklame. Zároveň pohladí dušu a pribrzdí večný zhon. Dve dámy speváčky potvrdzujú, že z východu Slovenska obvykle prichádzajú zaujímavé hudobné podnety. Tvorivo ich dopĺňajú vynikajúci mladí hráči na violončelo, flautu, gitaru a cimbal. Nie je to folklór, aj keď korene sú v ľudovej a chrámovej hudbe. Po prvej kolekcii na MC z roku 1997 nasledovali koncerty doma i v zahraničí, bez mediálneho šumu. Takže nový dvojalbum je nový len formou a poskytuje jeden z možných pohľadov na vývoj tohto vokálneho dua. Za málo peňazí, ale veľa muziky. Určite zaujme úžasný súzvuk hlasov a citlivé doprovody. Táto hudba pôsobí zvlášť silne na ženy, možno aj pre krásne rozhovory dieťaťa s matkou alebo smutné príbehy lásky. Tých pár videoklipov je možno luxusom na DVD, ale zámer bol vizuálne priblížiť neznáme, možno éterické, ale reálne speváčky. Básnik Milan Rúfus v sprievodnom slove hovorí: „Balada je dieťaťom dlhovekej ľudskej skúsenosti.“ Bolo by dobré, keby tento návrat ku koreňom poslúžil aj ako inšpirácia a zdroj sebadôvery pre ďalších hudobníkov. Aj na Slovensku máme originálny zvuk, ktorý má čím obohatiť svetovú hudobnú kultúru.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Vyšívanka - Slovanské balady a piesne CD+DVD -
  Karol Duchoň: Opus 1970-1985 - Karol Duchoň
  21,43 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

   
  DVD obal
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  77344

  Recenzie

  Ako sa vám páčil album?

  4,0 / 5

  2 hodnotenia

  1
  0
  1
  0
  0

  L. Chalupa
  6.1.2017
  Obsah CD splnil očekávání a pro mou přítelkyni, která má kladný vztah k lidové hudbě východních národů, to byl skvělý dárek.
  Slovenské zpěvačky interpretují především ukrajinské balady. Na CD je to 16 skladeb, které se dají poslouchat stále a neomrzí.
  Obsahem DVD jsou krátké portréty interpretek a rozhovor s nimi. Technická kvalita DVD a jeho obsah nás zklamal, jsou tu jenom tři krátké ukázky repertoáru. S přehráním CD si některé přehrávače neporadily, zvuk přeskakuje. Naštěstí se podařilo nahrávku okopírovat do počítače.
  Čítaj viac
  Eva
  20.8.2012
  Názor zákazníka
  Dámy s veľkým D...už i len pri spomienke na ich piesne naskakuje husia koža.Obrovské emócie v nádhernom súzvuku hlasov.Ozaj pohladenie duše a trochu pokoja,jemnosti a krásy prinášajú tieto dve úžasné speváčky.♥ Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Vyšívanka - Slovanské balady a piesne CD+DVD -
  Karol Duchoň: Opus 1970-1985 - Karol Duchoň
  21,43 €

  „Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

  Na vine sú hviezdy - John Green