Krok za krokom po Himalájach

Vybrané treky v Nepále

Cestovateľská príručka, s ktorou sa v Nepále nestratíte. Na 239 stranách prináša kľúčové praktické informácie okorenené osobnými skúsenosťami, zážitkami, radosťami aj strasťami... Čítať viac

Vydavateľstvo
Marhulka, 2020
Počet strán
239

Cestovateľská príručka, s ktorou sa v Nepále nestratíte. Na 239 stranách prináša kľúčové praktické informácie okorenené osobnými skúsenosťami, zážitkami, radosťami aj strasťami autorky počas trekingu v najvyšších horách... Čítať viac

  • PDF
  • Slovenčina

10,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Tomáš Gális Denisa Gura Doričová Daniela Dvořáková: Stopy stredoveku. N Press, 2023

Viac o e-knihe

Cestovateľská príručka, s ktorou sa v Nepále nestratíte. Na 239 stranách prináša kľúčové praktické informácie okorenené osobnými skúsenosťami, zážitkami, radosťami aj strasťami autorky počas trekingu v najvyšších horách sveta.
Marta Rajková (1986) je cestovateľka a blogerka pochádzajúca z Komárna. V nepálskych Himalájach prvýkrát trekovala v roku 2016. Odvtedy tam chodí každý rok. Prvý rok prešla okruh okolo Annapurny, druhý rok to bol trek do základného tábora Everestu, tretí rok do Himalájí vzala svoju 62-ročnú mamu a štvrtý rok zdolala najvyšší trekingový vrchol v Nepále – šesťtisícovku Mera Peak (6476 m).
Chceli by ste to skúsiť aj vy? Máte radi hory, treking a dobrodružstvo? Chcete si pozrieť ako taký treking v Himalájach vyzerá alebo si aspoň prejsť prstom po mape? Táto kniha vás presvedčí a povzbudí, že treking na streche sveta nie je iba pre borcov.
Čo v knihe nájdete?
• 165 fotografií,
• 18 vybraných trekov zo 4 himalájskych regiónov,
• 15 itinerárov a máp,
• špeciálne tipy k vybraným trekom,
• všetko o príprave, balení, poistení, cenách, povoleniach, ubytovaní, strave, výškovej chorobe,
• autorkine osobné skúsenosti a príbehy, napríklad ako sa jedného rána zobudila vo výške 5000 metrov s lícami ako syseľ.
Čítať viac
Počet strán
239
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
738277
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Marhulka
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Peter
Neoverený nákup
10.7.2022
Prečítanie tejto knihy mi pomohlo ľahšie vystúpiť na vrchol Mera Peaku (6 461m :)
Ak sa zaujímate o Nepál alebo rozmýšľate na trekingom v Himalájach vrelo odporúčam.
Čítať viac

„Stačí dávať pozor. Poznatky prichádzajú vždy, keď si na ne pripravený, a ak dokážeš čítať znamenia, naučíš sa všetko, čo potrebuješ na ďalší krok.“

Záhir
Paulo Coelho