Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Ladislav Chudík - Ľubica Krénová
Ladislav Chudík
14,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Ladislav Chudík

6 hodín čítania
Edícia
Osobnosti

Knižná publikácia o všestrannom hercovi, ale aj nezameniteľnom recitátorovi Ladislavovi Chudíkovi, ktorý sa výraznou mierou podieľal na formovaní slovenského profesionálneho dramatického umenia...

Čítaj viac

14,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Knižná publikácia o všestrannom hercovi, ale aj nezameniteľnom recitátorovi Ladislavovi Chudíkovi, ktorý sa výraznou mierou podieľal na formovaní slovenského profesionálneho dramatického umenia.

Začiatky, zrenie i úspechy jedinečného umelca v rámci jeho osobných dejín sú organickou súčasťou dejín slovenského divadla a československého filmu a televízie. Výhry a prehry na javisku i pred kamerou sa prelínajú s dramatickými zvratmi v súkromnom živote. Ambíciou publicistky a divadelnej kritičky Ľubice Krénovej je postihnutie fatálnej prepojenosti profesného s osobným, ktoré je v živote herca ťažko oddeliteľné. Herec prináša do tvorby vlastnú životnú skúsenosť i vlastnú psychiku. Prepožičiavať ich do služieb herectva môže však iba pod prísnou sebakontrolou, pričom hranice medzi hereckou postavou a osobnosťou predstaviteľa sa v prípade autentického herectva, akého je práve Ladislav Chudík zakladateľom, stierajú. Kniha podmanivým spôsobom sleduje zápas herca o originalitu, autenticitu a legitimitu, ktorý je v jeho prípade narúšaný nielen nepriazňou osudu, ale aj smutnými odchodmi nenahraditeľných kolegov - hercov, režisérov, dramatikov, básnikov. Autorka vyčerpávajúco pracovala s kompletnými divadelnými, filmovými i televíznymi archiváliami, a tiež s hercovými osobnými spomienkami, privátnou korešpondenciou a desiatkami jeho vlastných zápisníkov so sugestívnymi a otvorenými intímnymi záznamami umelca, človeka, občana.

Herecká monografia Ladislav Chudík, ktorá dôsledne a zasvätene zhodnocuje bohaté herecké dielo a zároveň predstavuje tohto výnimočného umelca ako zraniteľného človeka a morálneho občana, vzniká v spolupráci s Divadelným ústavom.

Ľubica Krénová je zároveň autorkou úspešnej hereckej monografie Milan Kňažko - Hráč, ktorá vyšla v Čechách i na Slovensku.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ladislav Chudík - Ľubica Krénová
Gauč alebo šťastie - Maroš Molnár, Lucia Pastierová Čarná
30,93 €
Ušetríte 3,92 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
432
Hmotnosť
1385 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart, Divadelný ústav Bratislava
Rozmer
205×205 mm
ISBN
9788080857905
Naše katalógové číslo
65553

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

18 hodnotení

17
1
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ladislav Chudík - Ľubica Krénová
Gauč alebo šťastie - Maroš Molnár, Lucia Pastierová Čarná
30,93 €
Ušetríte 3,92 €

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown