Knihy
E-knihy

Gender a pravěká společnost

Karolinum, 2017
Okamžitý download
PDF
Vydavateľstvo
Karolinum, 2017

Jak souvisí zdánlivě teoretická genderová analýza s archeologickou praxí? Genderová analýza umožňuje archeologům nahlédnout do způsobu, jakým materiální kultura vytváří sociální vztahy mezi muži a ženami a jejich ...

Čítaj viac

9,00 €

Bežná cena Bežne 15,04 €

Ušetríte 40%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jak souvisí zdánlivě teoretická genderová analýza s archeologickou praxí? Genderová analýza umožňuje archeologům nahlédnout do způsobu, jakým materiální kultura vytváří sociální vztahy mezi muži a ženami a jejich společenskými rolemi, a na základě mnoha různých faktorů pomáhá určit role a objasnit vzájemnou interakci obou pohlaví v pravěké společnosti.
V českém akademickém prostředí je genderová analýza jako vědecká metoda téměř neznámá, a to přes svoji objektivně vysokou úspěšnost, jak je patrné z publikovaných zahraničních projektů. Předkládaná publikace si klade za cíl ukázat na konkrétních příkladech její praktické využití při řešení některých archeologických problémů a zkoumání kulturních a sociálních komponent.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Gender a pravěká společnost - Kamila Remišová Věšínová
Spolubývajúca - Beth O'Leary
18,70 €
Ušetríte 10,24 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?


Samuel
23.5.2018
Veľmi dobré - pre všetkých archeológov by mala byť povinná
Nechce sa mi tu veľmi rozpisovať, ale v aspoň pár slovami. Štúdia sa mi naozaj páčila, približuje prístupy a poznatky, na ktoré sa v našich končinách ešte stále zabúda. Kniha je taktiež dobre čitateľná (čo pre podobnú literatúru rozhodne nie je pravidlom - na škodu archeológie a histórie). Dávam desať pravekých plastík v primárnom kontexte z desiatich. ;P
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Gender a pravěká společnost - Kamila Remišová Věšínová
Spolubývajúca - Beth O'Leary
18,70 €
Ušetríte 10,24 €

„Šťastní sú tí, ktorí dožičia sluchu slová mŕtvych - to jest, ktorí čítajú dobré diela a rozjímajú o nich.“

Leonardo Da Vinci