Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha je podpísaná autorom.

Bohatý český priemyselník židovského pôvodu Viktor Landauer a jeho manželka Liesel sa počas svadobnej cesty zoznámia s rakúskym architektom Reinerom von Abtom. Jeho modernistický prístup k architektúre ich nadchne natoľko, že si ho najmú ako projektanta svojho nového domu. Von Abt pre nich vytvorí neprehliadnuteľnú majestátnu vilu s veľkými oknami, unikátnou ónyxovou stenou, bielymi stropmi aj podlahami – dom, v ktorom sa snúbia čisté línie, vzdušnosť, racionalita a harmónia. Landauerovci v ňom vedú pestrý život, bohatý na intímne chvíle aj búrlivé večierky, na ktorých sa zúčastňujú významné osobnosti prvej republiky, ale iba dovtedy, kým ich bezprostredná hrozba nacistickej okupácie neprinúti opustiť mesto aj krajinu.

Román, ktorý bol v roku 2009 nominovaný na prestížnu Bookerovu cenu a podľa knihy nakrútili aj rovnomenný film, je inšpirovaný príbehom brnianskej vily Tugendhat.

Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom histórie, kvalitnej literatúry a príbehov z obdobia druhej svetovej vojny.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sklenená izba (s podpisom autora) - Simon Mawer
Bez hanby o ohanbí - Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl
26,15 €
Ušetríte 2,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Glass Room
Rozmer
130×210 mm
Rok vydania
2019
Počet strán
406
Hmotnosť
545 g
Vydavateľstvo
Slovart
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
628799
Kníhkupec
20. augusta 2019

Jeden dom, jedna sklenená izba... Jedinečný priestor vytvorený vizionárskym architektom zostáva ako pamiatka túžby po jednoduchosti a čistote naprieč búrlivou históriou. Manželia Landauerovci v nej vedú bohatý a intelektuálny život počas mladého a medzivojnového Česka. S prichádzajúcou temnotou druhej svetovej vojny sa však medzi manželov pomaly vkráda neistota a vilu opúšťajú. Sklenená izba v premenách času sleduje vzostupy a pády rôznych režimov a jej predstaviteľov, ich temné zákutia duše sa pred otvorenosťou sklenenej izby neskryjú. Simon vdýchol známej vile znova život a vytvoril pútavý príbeh, ktorý je radosť čítať.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

37 hodnotení

30
3
1
2
1

Veronička Urbančíková
včera
vyborna knizka
Najlepsi historicky roman aky som kedy citala. Ked budem niekedy v Brne urcite si s radostou popozeram vsetky spominane miesta :-)
Čítaj viac
Veronika
pred týždňom
Za mňa môžem knihu len a len odporúčať. Pútavo napísaný príbeh s rýchli dejom zasadený do čarovného domu ale aj do historicky zaujímavého obdobia.
Veľmi ma zaujalo, že napriek tomu, že autorom je Angličan žijúci, myslím v Španielsku vie o Česko-Slovensku krásne písať,
Chystám sa aj na ďalšie jeho knihy.
Čítaj viac
Anna šimončičová
14.8.2019
Sklenená izba
Túto knihu som niesla ako darček svojej dcére do Švedska a tá ju po prečítaní hodnotila veĺmi pozitívne a myslím, .že ju budú čítať viaceré slovenky žijúce vo Švédsku
Čítaj viac
Pavol Gulbiš
11.8.2019
Sklenená izba

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Dávno ma tak žiadna kniha nezaujala. Vila Tugendhat- vila Landauer je moja srdcovka. Vymyslený príbeh manželov Landauerových má šmrnc, erotiku, spád a číta sa jedným dychom.
Čítaj viac
Viera Hanáková
11.8.2019
Kniha je pútavo a citlivo napísaná. Mladším čitateľom dáva nenásilným spôsobom prehľad o dianí počas 2. svetovej vojny. Ale najviac ma upútal popis stavby a zariadenia vily.
Čítaj viac
Eva Horňáková
11.7.2019
Simon Mawer: The Glass room

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Román Sklenená izba som si najprv kúpila v slovenčine potom, ako som videla skvelý český film nakrútený podľa tejto predlohy s medzinárodným obsadením. Pojednáva o histórii slávnej vily Tugendhat v Brne a pohnutých osudoch ľudí, spojených s touto budovou. V pozadí sa odvíja kus histórie časti strednej Europy pred, počas a po 2. svetovej vojny. Po prečítaní knihy som lepšie pochopila rodinné a dobové súvislosti. Kniha je výborne a pútavo napísaná, nedá sa prestať čítať. Preto som ju kúpila aj v angličtine pre moju vnúčku
Čítaj viac
Maťa Kušnieriková
18.5.2019
Napísané srdcom
Som toho názoru, že by sa kniha mala čítať kvôli samotnému príbehu, do ktorého autor dal časť svojho srdca. Čo už záleží na tom, či sa to odohralo tak alebo onak, odohralo sa to tak, ako chcel autor. To je čaro písania, to je sloboda, ktorú pisateľovi dáva pero. Čitateľ nech je prijímateľom napísaných slov.
Na vojnovom pozadí vystavaný príbeh o rodine bohatého Žida je smutným odkazom minulosti. Dialo sa toho mnoho počas druhej svetovej vojny. Mnohí žili, mnohí sa trápili, mnohí neprežili. Mne kniha ukázala inú tvár vojny, z ktorej cítiť strach, nepokoj, hnev, frustráciu, ale kde sa aj rodili deti, ľudia sa milovali, žili šťastné životy, napredovali, stagnovali. Krátky úsek v dejinách ľudstva, hlboký zárez v srdciach tých, ktorí prežili, ktorí si to pamätajú, ktorí žili v rodine, kde sa diali hrozné veci, odkaz nám, ktorí sme to nezažili. Každý sme poznačený dianím spoločnosti, no je na nás, ako s tým naložíme. Príbeh, mi vyrazil dych! Som maximálne spokojná s tým, ako to autor napísal. Napísal to srdcom.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sklenená izba (s podpisom autora) - Simon Mawer
Bez hanby o ohanbí - Nina Brochmann, Ellen Stokken Dahl
26,15 €
Ušetríte 2,75 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka