Aktualizácia 2019 I/2 - Úplné znenie zákonov po novele -
Aktualizácia 2019 I/2 - Úplné znenie zákonov po novele
3,34 €
Knihy
E-knihy

Aktualizácia 2019 I/2 - Úplné znenie zákonov po novele

Zákon o spotrebnej dani z tabakových výrobkov, Zákon o správnych poplatkoch, Opatrenie o sumách základnej náhrady za používanie CMV

  Vydavateľstvo
  Poradca s.r.o., 2019
  Edícia
  Aktualizácie

  V publikácii nájdete úplné znenia po novele a upozornenie na zmenu v nasledujúcich zákonoch. Legislatívne zmeny sú prehľadne vyznačené...

  Čítaj viac

  3,34 €

  Bežná cena Bežne 3,50 €

  Ušetríte 5%

  Posielame do týždňa

  Odporúčané tituly a kolekcie

  3,34 €

  Viac o knihe

  V publikácii nájdete úplné znenia po novele a upozornenie na zmenu v nasledujúcich zákonoch. Legislatívne zmeny sú prehľadne vyznačené.

  Úplné znenia zákona:
  - Zákon č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov
  - Zákon č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch
  - Opatrenie č. 143/2019 Z. z. o sumách základnej náhrady za používanie CMV pri pracovných cestách

  Upozornenie na zmenu:
  - Zákon o orgánoch štátnej správy
  - Zákon o dani z príjmov

  Zákon č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov po zmene zákonom č. 92/2019 Z. z.
  Ustanovenie § 12b ods. 2 návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 89/2016 Z. z. o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov a súvisiacich výrobkov a o zmene a doplnení niektorých zákonov stanovuje povinnosť, aby každé spotrebiteľské balenie tabakového výrobku malo bezpečnostný prvok, ktorým podľa § 12b ods. 1 je kontrolná známka podľa zákona č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov v znení neskorších predpisov. Na spotrebiteľské balenia tabakových výrobkov, ktoré sú predávané v tranzitnom priestore medzinárodných letísk a na palubách lietadiel výlučne fyzickým osobám, ktoré bezprostredne opustia územie únie alebo opustia územie únie s medzipristátím v inom členskom štáte, ak je pri medzipristátí zamedzené opustenie tranzitného priestoru, dodávané na paluby lietadiel určené výlučne na spotrebu cestujúcimi počas letu a výrobkov predávané v daňovom sklade na predaj tabakových výrobkov oslobodených od dane zahraničným zástupcom podľa § 9 ods. 12 písm. i) až k) zákona sa nevzťahuje povinnosť označiť tieto balenia kontrolnou známkou. Aby boli spotrebiteľské balenia tabakových výrobkov označené v súlade s návrhom zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 89/2016 Z. z. o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov a súvisiacich výrobkov a o zmene a doplnení niektorých zákonov je potrebné upraviť príslušné ustanovenia zákona.

  Zákon č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch po zmene zákonom č. 150/2019 Z. z. a č. 156/2019 Z. z.
  Navrhuje sa novelizovať príslušné ustanovenia zákona č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov. Podľa § 4 ods. 1 písm. a) tohto zákona nie sú orgány štátnej správy oslobodené od správnych poplatkov podľa položky 10 sadzobníka. Položka 10 sadzobníka sa týka „vydaniu výpisu z katastra nehnuteľností“. V praxi tak nastáva situácia, kedy sú orgány štátnej správy vykonávajúce kontrolu nútené platiť správne poplatky za poskytnutie informácií z katastra nehnuteľností, pričom táto informácia je práve pri kontrolách v súvislosti s inváznymi druhmi kľúčová, keďže je potrebné zistiť vlastníka príslušného pozemku. Z uvedeného dôvodu sa navrhuje, aby bol text v položke 10 v časti „oslobodenie“ zmenený tak, aby orgány štátnej správy vykonávajúce kontroly boli oslobodené od správnych poplatkov uvedených v predmetnej položke. Uvedené sa požaduje doplniť z dôvodu dôležitosti riadneho zistenia a zdokladovania vlastníckych vzťahov k pozemkom, ktoré by mali právnu váhu aj vzhľadom k navrhovanému zákonu, ako aj k zákonu č. 543/2002 Z. z.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Aktualizácia 2019 I/2 - Úplné znenie zákonov po novele -
  Daňové a mzdové zákony 2019 - po novele + dane a odvody -
  15,63 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  192
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  618701
  Väzba
  brožovaná väzba
  Rok vydania
  2019
  Hmotnosť
  154 g
  Vydavateľstvo
  Poradca s.r.o.

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  Kúpte spolu
  Aktualizácia 2019 I/2 - Úplné znenie zákonov po novele -
  Daňové a mzdové zákony 2019 - po novele + dane a odvody -
  15,63 €

  „Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

  Na vine sú hviezdy - John Green