Knihy
E-knihy

Jozef Ciller

Čítanie v mysli scénografa

Novinka
Vydavateľstvo
Culture Positive, 2019

Monografia Dagmar Inštitorisovej Jozef Ciller. Čítanie v mysli scénografa sa zaoberá tvorbou prof. Jozefa Cillera (1942), ktorý patrí medzi najúspešnejších slovenských divadelných scénografov, venuje sa však aj kostýmovej tvorbe...

Čítaj viac

22,18 €

Bežná cena Bežne 26,00 €

Zľava 15%
platí do 19. 6. 2019

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Monografia Dagmar Inštitorisovej Jozef Ciller. Čítanie v mysli scénografa sa zaoberá tvorbou prof. Jozefa Cillera (1942), ktorý patrí medzi najúspešnejších slovenských divadelných scénografov, venuje sa však aj kostýmovej tvorbe, televíznej a filmovej scénografii, architektúre, dizajnu či paradivadelným akciám, výstavám a eventom. Za svoju tvorbu získal viacero ocenení ako - zlaté medaily na Pražskom Quadrienalle 1975, 1983, zlatú medailu na Trienalle v Novom Sade 1974 a i. Monografia má dve časti. Obrazová časť pozostáva takmer zo 70 výtvarných návrhov a ich realizácií doma a v zahraničí. Osobitosťou koncepcie sú anotácie k scénografiám v slovenskom a anglickom jazyku, ktoré sú zároveň ich filozofickým základom. V textovej časti je každá kapitola tematicky zameraná tak, aby prostredníctvom rôznych optík poukázala na hlavné znaky tvorby Jozefa Cillera v jeho divadelnej aj v inej umeleckej tvorbe, vrátane teórie scénografie. (Kapitoly ako Scénografia ako metafora v akcii, Scénografia ako akcia, event a fantázia, Čechov ako impresia a realizmus, Moliere ako dynamizmus baroka a stoicizmus klasicizmu, Shakespeare ako prítomnosť renesancie atď.)

Príloha DVD s ukážkami z tvorby J. Cillera (teatrologické práce; scénografie pre eventy a iné paradivadelné aktivity; ukážky z filmových dokumentov a televíznych vystúpení; fotografie z amatérskych a bábkových inscenácií, kompletné súpisy divadelných, filmových, televíznych, teatrologických a iných diel J. Cillera a prác o J. Cillerovi a použitá literatúra..
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jozef Ciller - Dagmar Inštitorisová
Milan Rastislav Štefánik v dramatickej tvorbe na Slovensku a v Čechách - Dagmar Inštitorisová
32,50 €
Ušetríte 5,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Hmotnosť
1651 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský, anglický
Vydavateľstvo
Culture Positive
Rozmer
240×285 mm
ISBN
9788097143060
Naše katalógové číslo
616337

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jozef Ciller - Dagmar Inštitorisová
Milan Rastislav Štefánik v dramatickej tvorbe na Slovensku a v Čechách - Dagmar Inštitorisová
32,50 €
Ušetríte 5,60 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green