Knihy
E-knihy

Scripsi vobis I.

Výber z celoživotného diela slovenského historika Milana S. Ďuricu

10-11 hodín čítania
Vydavateľstvo
Post Scriptum, 2019
1. diel série
Scripsi vobis

Prvý zväzok výberu z diela významného historika pozostáva zo 16 príspevkov, ktoré reprezentujú počiatky autorovej vedeckej spisby prostredníctvom štyroch rozsiahlych filozoficko-teologických prác, ktoré doteraz neboli publikované...

Čítaj viac

15,35 €

Bežná cena Bežne 15,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prvý zväzok výberu z diela významného historika pozostáva zo 16 príspevkov, ktoré reprezentujú počiatky autorovej vedeckej spisby prostredníctvom štyroch rozsiahlych filozoficko-teologických prác, ktoré doteraz neboli publikované (napr. Spoločenskosť ako inštinkt a jeho psychogenéza vo vývojovom veku alebo Etický charakter lásky k vlasti), na ktoré nadväzujú kultúrno-historické štúdie zamerané na slovensko-talianske literárne vzťahy. Úvodnú štúdiu Učenec z Padovy - muž, ktorý vrátil Slovákom ich národné dejiny napísal Jozef M. Rydlo, zostavovateľ a editor projektu.

State, rozpravy a príspevky zaradené do celoživotného výberu predstavujú kľúčové práce historika Milana S. Ďuricu, ktoré okrem štyroch prác v prvom zväzku všetky boli uverejnené v pravých či nepravých periodikách alebo vyšli knižne, buď v zborníkoch, alebo samostatne. Práce a články publikované v cudzích jazykoch sú preložené do slovenčiny a po slovensky vychádzajú po prvý raz.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Scripsi vobis I. - Jozef M. Rydlo
Salus patriae suprema lex - Milan S. Ďurica
29,85 €
Ušetríte 1,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
684
Hmotnosť
1125 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Post Scriptum
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089567669
Naše katalógové číslo
590255

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Scripsi vobis I. - Jozef M. Rydlo
Salus patriae suprema lex - Milan S. Ďurica
29,85 €
Ušetríte 1,05 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia