Základný inštinkt - Anton Rákay
Základný inštinkt
2,84 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
2,84 €

Bežná cena Bežne 2,99 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor opäť potvrdzuje znalosť lekárskej a právnej problematiky v pútavom príbehu, po ktorom rád siahne každý vnímavý čitateľ.

Talentovaná študentka Adriana rok pred promóciou prežíva krásnu a čistú lásku. Zdá sa, že ani nečakané tehotenstvo na jej vzťahu s učiteľom Braňom nič nezmení. S novou situáciou však prichádza osudová voľba. Konfrontácia životných etických princípov, hlbokej viery a diktátu svedomia ju privedie ku kroku, po ktorom prežíva ťažkú psychickú traumu. Jej život sa stáva tŕnistou cestou za cieľom, ktorý môže, ale nemusí dosiahnuť. Je to púť zložitá, plná nádejí i sklamaní. Majú mladí manželia okrem svojej lásky dosť síl, aby ju zvládli? Podarí sa im prekonať životnú krízu a dospieť k naplneniu sna o úplnej rodine?
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
142
Hmotnosť
302 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Rozmer
135×205 mm
ISBN
8022014366
Naše katalógové číslo
47488

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

8 hodnotení

5
1
1
0
1

Zuzina
5.1.2011
hm...
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
O literárnych kvalitách a medicínskych znalostiach autora niet pochýb...ja som sa len pri čítaní knižky nemohla ubrániť pocitu, že by som vyfackala hlavnú hrdinku za jej neustále rúhanie sa...pritom za všetko si mohla takmer sama svojou vlastnou hlúposťou...najprv sa nelogicky rozhodla pre potrat, prečo? Dnes ženy bežne, sama také poznám vo svojom okolí, študujú VŠ aj počas tehotenstva...a pokiaľ ide o spojenie slov "silne veriaca," tak si osobne myslím, že silne veriaca žena v žiadnom prípade nepripustí myšlienku na také čosi ako je interupcia...Nepochopila som ani následnosť svadby po tomto "čine," pretože mi stále v mysli rezonujú slová Braňa, ktorý jej hneď po tom ako mu oznámila, že je v tom povedal, že sa vezmú čím skôr...Ešte aj v 21.storočí sa konajú svadby často z dôvodu, aby sa dieťa narodilo "do rodiny." Na podobnú svadbu idem o týždeň a taktiež o dva mesiace, čiže to nepovažujem za nič zvláštne. Prečo potom potrat a po ňom náhle svadba?! Svojou nedbanlivosťou prišla Adriana o možnosť mať ďalšie dieťa, obviňovaním všetkých naokolo, zabudla na svoje zdravie...Tá vec s Denisou mi bola od začiatku jasná, čakali ste niečo iné? Ja nie...Záver pekný, toto mali riešiť obaja skôr, kvitujem Braňovi, že Adrianu neopustil a vytrval...Takže celkovo trochu americký film na knižnom plátne... Čítaj viac
Ľubica
25.7.2010
Základný inštinkt
Overený nákup
Knihu som prečítala za niekoľko hodín. S napätím som očakávala, ako príbeh skončí. Bola som dojatá, prekvapená. Hlavne tým, ako dokáže opisovať pocity ženy muž.

Som rada, že máme na Slovensku takých spisovateľov. Autorovi prajem všetko dobré, nech ho múza kope naďalej.

Zdraví Ľubka Hupka
Čítaj viac
Naďa
27.11.2008
Príbeh o veľkej túžbe porodiť dieťatko
Som mamou dvoch krásnych detí ale pri čítaní Rákayovej najnovšej knihy mi často slzili oči. Nikdy som nezažila to, o čom píše, nikdy som ani neuvažovala nad interrupciou, hoci som prvé dieťa porodila v dvadsiatke a druhé sme si "naplánovali". Napriek tomu MUŽ - spisovateľ - dokázal tak plasticky opísať "banálny " príbeh jednej interrupcie a následnej obrovskej vôle mať vlastné dieťa, že som sa absolútne vžila do pocitov hlavnej hrdinky - Adriany a jej manžela Braňa a prežívala som s nimi ich veľkú túžbu. Aj napriek "vlastnej vine" Adriany sa mi páči, že Braňo ostáva s ňou, hoci on by mohol žiť so svojím vlastným dieťaťom. Je to trochu zamotaný príbeh, veľmi zaujímavý a veľmi precítene napísaný. Až sa mi nechce veriť, že autorom je MUŽ. Klobúk dolu pred autorom. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Žiadni dvaja ľudia nikdy nečítajú tú istú knihu.“

Edmund Wilson