Knihy
E-knihy

Ťahanovská legenda

... alebo Columna vero murata - murovaný stĺp na Ťahanovciach) THE ŤAHANOVCE LEGEND (... or Columna vero murata – the walled column at Ťahanovce

Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Dana Kušnírová - HistoricKE, 2018

Ak máte radi históriu a hľadáte netradičnú knihu o neznámej pamiatke práve ste ju našli. Kniha pojednáva o histórii murovaného stĺpu – božích mukách, ktoré v súčasnosti spadajú pod územný kataster mestskej časti Košice...

Čítaj viac

5,99 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ak máte radi históriu a hľadáte netradičnú knihu o neznámej pamiatke práve ste ju našli. Kniha pojednáva o histórii murovaného stĺpu – božích mukách, ktoré v súčasnosti spadajú pod územný kataster mestskej časti Košice – Sídlisko Ťahanovce. Košičanom dobre známe Ťahanovce majú dokonca tento stĺp vo svojom erbe, no len málokto pozná jeho históriu. Vďaka nedávno realizovanému výskumu sa môžete dozvedieť viac. Na začiatku bola o týchto božích mukách iba legenda, ale čo nám prezradili staré listiny v archívoch? Dvojjazyčná slovensko-anglická kniha s názvom ŤAHANOVSKÁ LEGENDA/ THE ŤAHANOVCE LEGEND vás nenútene prevedie po stopách záhadnej stavby. Kniha disponuje bohatou obrazovou prílohou.

O autorke: PhDr. PaedDr. Uršula AMBRUŠOVÁ, PhD. sa narodila v roku 1972 v Košiciach. Od roku 1998 pracuje vo Východoslovenskom múzeu v Košiciach, na Historickom odbore ako historička. Venuje sa dejinám remesiel a cechov, rukopisom, písomnostiam a tiež dejinám farmácie. Je autorkou dvoch samostatných odborných publikácií: Dejiny zlatníckych cechov v Košiciach a ich písomné pamiatky v zbierkach Východoslovenského múzea. Košice, 2008 a Dejiny krajčírskych cechov v Košiciach a ich písomné pamiatky v zbierkach Východoslovenského múzea. Košice, 2014 a jedného bulletinu k výstave: Sen o múzeu - Imrich Henszlmann a jeho príbeh. Álom egy múzeumról - Henszlmann Imre története. The dream of a museum - Imrich Henszlmann and his story. Košice, 2013. Autorka publikuje najmä v oblasti dejín cechov, rukopisov a farmácie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ťahanovská legenda - Uršula Ambrušová
Epidémie v dejinách - Branislav Kovár, Oliver Zajac, Lucia Benediková
14,89 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
61
Vydavateľstvo
Dana Kušnírová - HistoricKE
Jazyk
slovenský, anglický
Naše katalógové číslo
450081
Rok vydania
2018
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ťahanovská legenda - Uršula Ambrušová
Epidémie v dejinách - Branislav Kovár, Oliver Zajac, Lucia Benediková
14,89 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth