Antidepresívum - Charlie Daemon
Antidepresívum
6,60 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
6,60 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

On, ona, ono... vtedy, teraz a nabudúce. Klopkanie tichých ozvien, farebné čiary, odraz v zrkadle. Čo sa skrýva v myšlienkach prenesených na papier? Má zmysel riešiť neriešiteľné? Má byť riešenie zmysluplné?

Pozrite sa na svet očami Charlieho. Potrebujete aj vy Antidepresíva? V dnešnom svete si ich pýta každý. Vezmite si kus tabletky a ponorte sa do hlbín najtemnejšieho sveta fantázie. Nenájdete tu ružové jednorožce a víly hrajúce na harfu. V Antidepresívnom svete sa skrýva veľa otázok bez odpovedí. Veľa túžob bez nádeje. Skrýva sa tu všetko to, čo potrebuje vyliečiť.

Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
82
Hmotnosť
66 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Art Floyd
Rozmer
155×110 mm
ISBN
9788089889105
Naše katalógové číslo
449309

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

PS
22.12.2019
Antidepresívum, aneb alespoň drobné poodhalení jinak nepřístupného „světa“ dušev
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tenká, nenápadná knížečka ve slovenštině, spíše takový podlouhlý brožovaný sešítek s šedivou obálkou, určitě nevyvolá u nikoho pozitivní očekávání. A ani to vlastně nemá v úmyslu. Zvlášť, pokud nese název, jaký nese.

Jedná se o prozaicky básnickou sondu do pocitů a vnímání světa člověkem trpícím duševní chorobou. Nezájem okolí, blízkých lidí, doprovázené stupňujícími se halucinacemi, psychózami, které se snaží, když už ne odvrátit, alespoň utlumit drogami a sebepoškozováním, vedoucím až k hospitalizaci, aby přišly na řadu „osvědčené“ léčebné postupy s užitím schválené chemie. Následuje návrat do „normálního“ života, mezi stejné lidi, kteří dotyčného člověka chápou snad ještě méně než předtím.

Vůbec se nejedná o oddechovou četbu, a i když knížečku přečtete prakticky za chvilku, její obsah se do vás bude zahryzávat, ještě dlouho po tom co ji odložíte.

Přijde mi, že klasická „feťácká“ literatura jako kupříkladu Heroinové deníky nebo My děti ze stanice Zoo, je přijímána docela dobře, ale přidat k ní duševní nemoc je tolerované snad jen v horrorovém žánru.

Chtělo by to víc takovýchto „nenápadných“ knížek, jež dokáží od tabuizovat toto téma. Přece jen počet duševně nemocných obyvatel „západního“ světa každým rokem stoupá. A to je řeč jen o oficiálních statistických údajích.
Čítaj viac
3
9.1.2019
Antidepresívum
Na túto knižku som sa veľmi tešila. Keď sa mi dostala do rúk, tak som sa okamžite pustila do čítania. Nemohla som ju len tak položiť na stolík a čítať neskôr. Hneď som sa začítala do básní. Autorovu tvorbu sledujem dlhší čas a táto básnická zbierka ma vôbec nesklamala. Dostala som presne to, čo som chcela. Skvelú poéziu plnú pocitov plnú všetkého, čo som cítila v rôznych okamihoch môjho života.
Nepopieram, že táto zbierka nemusí sadnúť každému, ale rozhodne za prečítanie stojí. Stačí, keď si urobíte čas, sadnete si, a prijmete Antidepresívum, ktoré vám povie, že aj niekto iný sa môže cítiť ako vy. A slová, ktorými autor tvorí básne či krátke prozaické texty sú jednoducho úžasné a ja som sa v nich úplne utopila, ponorila som sa do tejto knihy a nechcelo sa mi vynoriť sa napriek depresívnejšiemu nádychu, ktorý poézia má.
Osobne knihu odporúčam ľuďom, ktorí majú radi poéziu, hlboké myšlienky a melancholickú atmosféru.
A Charlie, dúfam, že niekedy napíšeš ďalšiu takúto skvelú knihu. Držím palce.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Obyčajný človek sa môže obklopiť tisíckami kníh a od toho momentu mať aspoň jedno miesto na svete, kde sa môže cítiť šťastný.“

Augustine Birrell