Knihy
E-knihy

Zelená svatozář

Kapitoly z ekologické etiky

SLON, 2006
Vydavateľstvo
SLON, 2006

Autor knihy vychází z předpokladu, že lidstvo je dnes příliš početné, náročné a mocné, než aby mohlo bezmyšlenkovitě podřizovat potřeby mimolidského světa svým přáním...

Čítaj viac

8,20 €

Bežná cena Bežne 8,60 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

8,20 €

Viac o knihe

Autor knihy vychází z předpokladu, že lidstvo je dnes příliš početné, náročné a mocné, než aby mohlo bezmyšlenkovitě podřizovat potřeby mimolidského světa svým přáním. Sebelepší technická řešení ekologických problémů jsou marná, pokud nevznikne občanská vůle k udržitelnosti. Budoucnost lidstva tedy především záleží na tom, zda se lidé naučí přistupovat k přírodě s úctou a budou chtít žít na Zemi s menšími nároky. Kniha je určena pro odbornou i širší veřejnost, kterou chce seznámit se směry a problémy, jimiž se ubírá ekologické myšlení. Na závěr podává základní charakteristiku vývoje v České republice. Doplněno fotografiemi.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zelená svatozář - Erazim Kohák
Freddie Mercury - Lesley-Ann Jones
22,05 €
Ušetríte 2,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
212
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2006
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
SLON
Rozmer
160×240 mm
ISBN
8085850869
Naše katalógové číslo
44475

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Peter Kralovič
27.10.2016
Názor čitateľa
Kniha sa číta veľmi dobre, je jasná a pútavá, aj keď niektoré odseky som si musel prečítať viac krát kvôli mojim nedostatkom vo veciach, o ktorých som si myslel, že mám ako tak jasno. Podrobne rozoberá všetky aspekty ekologickej etiky, otázky ohľadne využívania zvierat (prvá časť) a obhospodarovania Zeme (druhá časť). Živočíšna výroba, pokusy na zvieratách, starostlivosť o lesy, etika, dobrovoľná skromnosť, preľudnenie, ekológia, využívanie zdrojov a iné otázky očami antropocentrizmu, hlbokej ekológie, náboženstva, welfarizmu, aktivizmu, proste komplexné priblíženie týchto záležitostí. Tretia časť je však iná a až tak ma nezaujala. Číta sa ťažšie, hľadá nepodstatné maličkosti v rôznych ekologických smeroch takým spôsobom, že ich skôr rozdeľuje ako spája. S jeho Záverom som ale súhlasil. Pre toho, kto sa zaujíma o ekologickú etiku, je táto kniha nutnosť.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Zelená svatozář - Erazim Kohák
Freddie Mercury - Lesley-Ann Jones
22,05 €
Ušetríte 2,95 €

„Je zúfalé nemať rozčítanú krásnu knihu, nemať v zásobe nič, čo by sme mohli otvoriť bez sklamania.“

Jiří Orten