Knihy
E-knihy
12,69 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 2%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Porucha ADHD je najčastejšie diagnostikovanou poruchou u detí. Výchova týchto detí je veľmi náročná a zaťažujúca. Správanie dieťaťa vplýva negatívne na celú rodinu, preto je dôležité, aby rodičia mali dostatok vedomostí o tejto poruche.

Autorka sa zameriava nielen na charakteristiku poruchy ADHD. Opisuje príčiny vzniku a výskyt ADHD, ponúka prehľad terapií a programov pre deti s touto poruchou. Poukazuje na prostredie rodiny, kde prebieha výchova a na jednotlivé výchovné štýly rodičov. Pozornosť venuje používaniu trestov a odmien a zvlášť výchovným zásadám rodičov. Odhaľuje postoje rodičov s deťmi s ADHD, situácie a pocity, ktoré im prináša každodenný život. Ponúka odporúčania pre rodičov pri výchove detí s ADHD.

Motívom k napísaniu monografie je 25-ročná osobná skúsenosť autorky s výchovou dieťaťa s ADHD. Adresátmi monografie sú predovšetkým rodičia detí s ADHD. Publikácia môže byť prínosom aj pre súrodencov a celú širšiu rodinu. Informovanosť o tejto poruche prináša často úľavu, zmiernenie stresu z neúspechu výchovy a nové metódy pri výchove detí s ADHD.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ja sa z teba zbláznim! - Soňa Vancáková
Kniha kúziel pre malých a väčších tigrov - Kamila Kopsová, Petr Kops
21,18 €
Ušetríte 0,21 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
365 g
Rok vydania
2019
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EQUILIBRIA
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788081432248
Naše katalógové číslo
442875

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Petra Mókošová
17.7.2019
Ako rodič dieťaťa, ktorému bolo nedávno diagnostikované ADHD, by som túto knihu nazvala “prvou pomocou” pre topiaceho sa rodiča. Kniha je písaná veľmi zrozumiteľnou rečou, svoje si v nej nájde ako laik tak i odborník. Mne pomohla zorientovať sa najmä v terminológii, krok po kroku mi dala návod ako diagnózu môjho dieťaťa vnútorne spracovať, ako s dieťaťom pracovať a koho požiadať o pomoc. Absolútne oceňujem, že je kniha “šitá” na pomery Slovenska - žiadne siahodlhé opisy terapií, ktoré na Slovensku ani neexistujú, práve naopak, rieši veci, ktoré sú dostupné tu a teraz.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ja sa z teba zbláznim! - Soňa Vancáková
Kniha kúziel pre malých a väčších tigrov - Kamila Kopsová, Petr Kops
21,18 €
Ušetríte 0,21 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“