Osobnosť a poznávanie - Imrich Ruisel
Osobnosť a poznávanie
12,58 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
12,58 €

Bežná cena Bežne 13,24 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pojem osobnosti je odvodený z gréckeho slova persona alebo maska, ktorá odzrkadľovala úlohu stvárňovanú hercom na javisku. Štúdium osobnosti sa teda začalo na divadelných doskách, ale aj analýzami vlastností výnimočných jednotlivcov. Vedecké výskumy osobnosti sa začali až v 20. storočí a k ich počiatkom prispeli aj sir Francis Galton (koncepcia individuálnych rozdielov a meranie psychomotorických funkcií), Alfred Binet a Charles Spearman (teória merania psychických funkcií).

V monografii Osobnosť a poznanie sa diskutuje o piatich základných prístupoch k osobnosti. Biologický prístup predpokladá, že osobnostné vlastnosti ovplyvňujú a regulujú genetické faktory, psychodynamický opisuje osobnosť podľa súhry významných psychických síl, z ktorých mnohé sú nevedomé a založené na inštinktoch, sociálny charakterizuje osobnosť ako nahromadenie naučených návykov, postojov a dispozícií, kognitívny skúma vplyv poznávacích procesov na správanie človeka a humanistický a spirituálny sa dotýka hodnôt, dôstojnosti, vlastnej individuality a transcendentna.

Pozornosť sa venuje skúmaniu rozdielov medzi ľuďmi, ale aj vnútornému prežívaniu jednotlivca. Čitateľ má možnosť zoznámiť sa s kľúčovými úvahami popredných psychológov osobnosti, ako boli S. Freud, C. G. Jung, K. Horneyová, V. Frankl, R. B. Cattell, H. J. Eysenck, G. Allport, C. Rogers, A. Maslow, J. Kozielecki a mnohí iní.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Hmotnosť
615 g
Rok vydania
2008
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
175×240 mm
ISBN
8055115993
Naše katalógové číslo
44191

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

7 hodnotení

3
1
3
0
0

Karin K.
17.6.2010
Názor čitateľa
Prvá časť je dosť teoretická, druhá, ktorá hovorí o osobnostiach psychológie a o ich pohľade na osobnosť, je zaujímavejšia a číta sa ľahšie. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Kniha je živý hlas nesmrteľných duchov všetkých vekov a národov.“

Victor Marie Hugo