Bazová duša - Ján Buzássy, Alena Adamíková (ilsutrátor)
Bazová duša
10,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Bazová duša

Ján Buzássy

Vyštudoval Filozofickú fakultu UK v Bratislave, pracoval v redakcii časopisu Mladá tvorba a vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ. Napísal viacero básnických zbierok, niektoré odmenené cenami.

Alena Adamíková (ilsutrátor)
Vydavateľstvo
OZ FACE, 2018

Básnická skladba Jána Buzássyho Bazová duša bola napísaná roku 1978 ako výsledok hľadania čistých priestorov pre život človeka. Desať rokov po násilnom narušení reformného úsilia spoločnosti ostala nedotknutá už iba príroda a hudba, ktoré básnik...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Tento titul bol vydaný s podporou Fondu na podporu umenia

Viac o knihe

Básnická skladba Jána Buzássyho Bazová duša bola napísaná roku 1978 ako výsledok hľadania čistých priestorov pre život človeka. Desať rokov po násilnom narušení reformného úsilia spoločnosti ostala nedotknutá už iba príroda a hudba, ktoré básnik tematizuje vo všetkých knihách toho obdobia Rozprávka (1975), Znelec (1976), Rok (1976) či Ľubovník (1979). Skladba Bazová duša má v tejto postupnosti osobité miesto, pretože sa podujíma nájsť odpoveď na otázku, ako vzniká báseň, z akých neviditeľných prameňov sa napája túžba a potreba vyjaviť svoje pocity a vyplniť prázdno, ktoré osamelého človeka dokáže obklopiť. Buzássyho intuícia preniká aj tam, kde ako ľudia nemáme prístup, a básnikova metafora nečakane nadobúda poznávaciu platnosť. Z nenápadnej bibliofílie, ktorá vznikla pri príležitosti Hviezdoslavovho Kubína ʻ78, sa stal malý manifest slobody tvorby s nadčasovým umeleckým odkazom. Knihu ilustrovala slovenská výtvarníčka Alena Adamíková.
Čítaj viac
Kúpte spolu
20,00 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
52
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×220 mm
Hmotnosť
256 g
ISBN
9788089763313
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
440757
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
OZ FACE
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0


O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
20,00 €

„Knihy majú svoju hrdosť. Keď ich požičiaš, už sa ti nevrátia.“

Theodor Fontane