Knihy
E-knihy
14,03 €

Bežná cena Bežne 14,30 €

Ušetríte 2%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vo svojej novej knihe Vrátiť folklór ľuďom Joseph Grim Feinberg skúma procesy, prostredníctvom ktorých sa autentický folklór identifikuje, stvárňuje, rekonštruuje a oživuje.

Vo svojej knihe Feinberg kombinuje etnografickú analýzu, filozofické premietanie a rozprávanie príbehu vlastnej skúsenosti v slovenskom folklórnom súbore, aby interpretoval ašpirácie a ťažkosti mladých nadšencov ľudového tanca a ľudovej hudby, ktorí si postupne všímali, že je ľahšie ceniť si autentickosť než ju plne dosiahnuť. Feinberg osvetľuje otázky špecializovaného predstavenia a širokej participácie, nejasného miesta folklóru vo verejnej sfére a snahy hľadať autentickosť v neautentickom t. j. modernom svete.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vrátiť folklór ľuďom - Joe Grim Feinberg
Folklór a komunikácia v procesoch globalizácie - Eva Krekovičová a kolektív
25,03 €
Ušetríte 0,27 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
270
Hmotnosť
363 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
AKAmedia
Rozmer
147×210 mm
ISBN
9788097276911
Naše katalógové číslo
439557

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Lucia
5.12.2018
Trochu vedecká
Škoda, že kniha je najmä v prvej kapitole tak ťažko vedecká, inak je fajn. Super sú postrehy zo života folkloristov, ich zážitky, príbehy. Druhá kapitola je plná vtipných situácii zo zákulisia a života aktérov folklóru.
Čítaj viac
Zdeno
4.12.2018
Autentičnosť
Výborná kniha, v ktorej sa autor venuje problematike, kotorá sa ale dotýka nás všetkých, či už folkloristov alebo nefolkloristov (ako divákov). Vysvetľuje, prečo je autenticita dôležitá a hodnotnejšia ako „spartakiáda“, ktorou je satiricky označovaný folklór javiskového typu, nie je také jednoduché. No práve autentickosť približuje folklór ľuďom a robí ho prirodzeným a spontánnym.
Čítaj viac
Jano
20.11.2018
Nadšenie
Ako aktívny folklorista veľmi oceňuje túto publikáciu, ktorá je o nás, ktorí žijeme folklórom. Opisuje nás nadšencov a čo nás motivuje na folklóre. Ukazuje, že folklór nie len vystúpenie na javisko, ale, že je to predovšetkým skvelá partia, komunita okolo neho.
Čítaj viac
Peter
17.11.2018
Ja som Rusnák a mám rád náš folklór. V knižke som si čítal časti, ktoré sa týkali Východu. Najviac ma však zaujali ma časti o živote súborov (Najviac sa mi páčili časti o ožraniskách ;)
Čítaj viac
Zuzana
16.11.2018
Možno najhlbšia analýza o tom, ako funguje autentický folklór na Slovensku. Autor so súboristami z Hornádu dlho tancoval, takže má dôkladné znalosti o tom, ako folklór žije. Zároveň má hlboké znalosti filozofie a folkloristiky.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vrátiť folklór ľuďom - Joe Grim Feinberg
Folklór a komunikácia v procesoch globalizácie - Eva Krekovičová a kolektív
25,03 €
Ušetríte 0,27 €

„Kto nemiloval, môže napísať veľký román o láske, nie však prostú báseň o nej.“

Guillaume Apollinaire