Ži vo mne - Kolektív
Ži vo mne
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ži vo mne

  • Kolektív autorov
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2018

Pätnásť príbehov, kde šlo o život. Pätnásť vážne chorých ľudí, ktorí si s nádejou ľahli na operačný stôl, aby prijali od iného človeka najväčší dar – „náhradný“ orgán, ktorý im mal zachrániť život. Pätnásť ciest z bolesti a beznádeje od pätnástich...

Čítaj viac

9,90 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Pätnásť príbehov, kde šlo o život. Pätnásť vážne chorých ľudí, ktorí si s nádejou ľahli na operačný stôl, aby prijali od iného človeka najväčší dar – „náhradný“ orgán, ktorý im mal zachrániť život. Pätnásť ciest z bolesti a beznádeje od pätnástich vynikajúcich slovenských autorov a autoriek, to je zbierka poviedok Ži vo mne. Poviedky vznikli na základe skutočných príbehov skutočných ľudí, ktorí absolvovali transplantácie srdca, obličiek, pečene či pľúc.
Čítaj viac
Kúpte spolu
21,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2003-4 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
261 g
ISBN
9788055164496
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
429493
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

6 hodnotení

3
2
1
0
0

2
16.10.2020
Not great, not terrible. Alebo?
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Popravde som prekvapila samú seba, že som siahla po takomto žánre. V kníhkupectve som to našla medzi ľúbostnou a erotikou, čo je podľa mňa chybná kategorizácia, no je to nepodstatné. Osobne by som to radila medzi skutočné príbehy/slovenskú prózu. Je to tak na hranici.

Prvá časť knihy mi lichotila, až priveľmi. Bolo to čosi také pestré, nové, nevídané. Pre mňa samozrejme. Keď som konečne po čase zdvihla hlavu od náučnej literatúry, bolo to osviežujúce. Veľmi sa mi páčila forma interview s daným človekom - pacientom. A keď som narazila na poviedku Daniela Heviera, hovorím si, tak toto je ozaj dobré. Nech už majú ostatní ľudia iný názor, mne sa jeho poviedka ozaj páčila. Bolo to také intímne, jemné, no zároveň to zarezonovalo vo mne. "Som srdce... Som živá päsť, ktorá sa neustále zatína i uvoľňuje, tak ako sa v tvojom živote strieda skutočnosť s túžbami alebo mier s nepokojom..." Tak jednoduché a predsa som cítila náklonnosť voči tomuto textu. A to boli teoreticky len dve vety vzdialené od seba a tak krásne do seba zapadajúce. Srdce zaplesalo a bilo ďalej.

Bohužiaľ, tu príde avšak. Síce prvá časť sa mi veľmi, veľmi, veľmi ľúbila, druhá ma veľmi sklamala. Nečakala som nič, nemala som žiadne špeciálne nároky a predsa som sa cítila sklamane. Táto časť by sa mi viac hodila do inej knihy ako do tejto. Ži vo mne si predstavím pod pojmom skutočný príbeh. Zase podotýkam, že ja. Keby celá kniha bola písaná jedným štýlom, asi by mi sadla viac. Autor? Kolektív autorov, čo teda čakať. Aby sa 15 rozdielnych autorov presne zmestilo do jedného žánru je asi nereálne. Osobne si myslím, že niektorí to zvládli lepšie ako iní. Poviedky z druhej časti (moje osobné označenie) boli na mňa príliš príbehové a akosi som dúfala, že celá kniha bude písaná tým počiatočným štýlom, ktorý viac zapadá do môjho bežného čítania - odbornej literatúry, prípadne do denného čítania správ na internete.

Posledná poznámka - keby tie poviedky prehodili naopak, najprv by boli tie príbehové a ostatné až nakoniec, moje očakávania by boli lepšie naplnené.

Kniha si určite zaslúži pochvalu za svoj obsah, nech už je napísaný hocijako. Celkový dojem je dobrý. 3/5.
Čítaj viac
10
9.10.2020
Ži vo mne
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Opät raz som si kúpila knihu podla autora, bez čítania recenzií a anotácie. Nesklamala. Ak chceli oni žiť, musel niekto zomriet. Aké to je čakať na niečiu smrť?! Príbehy 15 ľudí s transplantovanými orgánmi. Boli blízko smrti a aj vďaka tomu sa teraz tešia zo života. V podstate je to aj príjemné čítanie, lebo každý príbeh mal šťastný koniec. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
21,80 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka