Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

For readers of Schindler's List, The Man Who Broke into Auschwitz and The Boy in the Striped Pyjamas comes a heart-breaking story of the very best of humanity in the very worst of circumstances. I tattooed a number on her arm. She tattooed her name on my heart. In 1942, Lale Sokolov arrived in Auschwitz-Birkenau. He was given the job of tattooing the prisoners marked for survival - scratching numbers into his fellow victims' arms in indelible ink to create what would become one of the most potent symbols of the Holocaust. Waiting in line to be tattooed, terrified and shaking, was a young girl. For Lale - a dandy, a jack-the-lad, a bit of a chancer - it was love at first sight. And he was determined not only to survive himself, but to ensure this woman, Gita, did, too. So begins one of the most life-affirming, courageous, unforgettable and human stories of the Holocaust: the love story of the tattooist of Auschwitz.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Tattooist of Auschwitz - Heather Morris
Boy in the Striped Pyjamas - John Boyne
20,49 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Zaffre
Rozmer
110×178 mm
ISBN
9781785763687
Naše katalógové číslo
367251

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

192 hodnotení

125
19
9
1
3

Tereza Sládková
20.4.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knihu jsem si koupila jen díky jistému „haló“, které získala. A taktéž jsem využila poštovné zdarma, které mi Martinus nabídl. Nicméně jsem se rozhodla využít aktuálního počasí a poměrně dobré nálady ke čtení, že jsem se rozhodla se do toho pustit. Původně to měla být kniha na pár dní – ale stala se z toho kniha na asi 4 hodiny. Sama jsem z toho byla v šoku.

Nejsem fanoušek tohoto typu knih (přesněji řečeno knih o 2WW), ale doporučuji ji přečíst i právě takovým. Jde jen o příběh Lela a Gity, kteří jsou hlavními hrdiny příběhu. Ještě je tam samozřejmě pár podstatných postav (jako Baretski nebo Leon). Možná o to zajímavější, že jde o příběh Žida (dle mého názoru ale většina podobných příběhů je právě Židů, kteří se podělili se světem o to, jak se jim podařilo přežít).

Avšak doporučuji, alespoň jako poznání toho, co se dělo.
Čítaj viac
Pavol Dubovec
19.4.2019
Mal som možnosť absolvovať exkurziu v koncentračnom tábore Auschwitz Birkenau. Aj napriek tomu, že v tomto tábore ostalo zachovaných len niekoľko budov, vedel som si celkom dobre predstaviť, kde sa niektoré časti deja odohrávajú. Vrelo odporúčam túto knihu. Nie je tam príliš veľa zbytočných opisov. Ide tu hlavne o dej. Veľmi dobré čítanie, len čitateľ musí byť pripravený aj na opis nepríjemných situácií.
Čítaj viac
Lucia Sitárová
14.4.2019
Kníh s podobným námetom mám prečítaných niekoľko. Aj napriek tomu, že napríklad Jodi Picoult a jej Storyteller bude pre mňa vždy top, tento príbeh ma zaujal hlavne tým, že hlavný predstavitelia sú pôvodom Slováci. Knihu som "zhltla" za pár hodín, niektoré pasáže som preplakala a jednoznačne ju odporúčam.
Čítaj viac
Monika Hricová
10.4.2019
Úžasná kniha
Kniha sa čítala ľahko, rýchlo. Rozdelená je do viacerých krátkych kapitol, čo je len výhodou. Detailne opisuje čo sa v danom období dialo a ukazuje aj iné stránky tej doby a ľudí. Odporúčam prečítať. Patrí medzi moje obľúbené z obdobia II.svetovej vojny.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Tattooist of Auschwitz - Heather Morris
Boy in the Striped Pyjamas - John Boyne
20,49 €

„Čítaj, aby si žil.“

Gustave Flaubert