Hry

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
Kniha: Marienkine žiale (Vasiľ Štefan Koban). Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, 2007
Kniha: Marienkine žiale (Vasiľ Štefan Koban). Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, 2007

Marienkine žiale

Po anglicky napísaný román The sorrows of Marienka (Marienkine žiale) z dielne amerického Slováka Vasiľa Štefana Kobana vznikol na základe rozprávania autorovej matky -... Čítať viac

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov, 2007
168 strán
3 hodiny čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

Po anglicky napísaný román The sorrows of Marienka (Marienkine žiale) z dielne amerického Slováka Vasiľa Štefana Kobana vznikol na základe rozprávania autorovej matky - slovenskej vysťahovalkyne do Spojených štátov... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Cena: 4,80 €
U dodávateľa 5 ks
Posielame do 3 – 5 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 5 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!

Naši škriatkovia odporúčajú

O strate, súcite aj odpustení. Dojímavá rodinná sága. Kniha Naše svetlé roky, Sarah Damoff. Vydavateľstvo Tatran, 2026. Zistiť viac

Viac o knihe

Po anglicky napísaný román The sorrows of Marienka (Marienkine žiale) z dielne amerického Slováka Vasiľa Štefana Kobana vznikol na základe rozprávania autorovej matky - slovenskej vysťahovalkyne do Spojených štátov. Situovaný je do obdobia začiatku 20. storočia, pričom prvá z troch častí sa odohráva na Slovensku.

Autorovi sa dokonale podarilo vykresliť atmosféru doby i obraz Slovenky Marienky, a to napriek tomu, že v rodnej zemi svojej matky nikdy nežil. Možno i vďaka tomu sa mu darí scenériu i postavy zobrazovať s nadhľadom i so štipkou humoru. Druhá časť príbehu sa premiestňuje do Pennsylvánie a ponúka čitateľovi obraz slovenských emigrantov. Hodnota diela spočíva i v analýze príčin tohto javu. Opomenúť nemožno ani autorovu ľudskosť.
Naše katalógové číslo
34624
Počet strán
168
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
133×209 mm
Hmotnosť
208 g
Rok vydania
2007
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5
1
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Dominika
Neoverený nákup
6.2.2024
Rusínsky a nie slovenský spisovateľ
Chápem, že rusínska národnosť bola dlhé desaťročia bývalým režimom systematicky vymazávaná a zakazovaná ale hádam sme sa po nežnej revolúcii už pohli dostatočne vpred na to, aby sme rozlišovali rusínsku literatúru od slovenskej. Vasil Koban, ako jeho matka a otec, bol Rusín.
reagovať
Mirka
Neoverený nákup
10.4.2016
zaujimave citanie
Kniha je nevsedna ale velmi zaujimava, krasny opis Marienkinho zivota v domovine, tazky zivot rolnikov a hospodarov. marienka isla s manzelom a detmi za stastim do Ameriky, prezila smrt svojho mladsieho synceka ( druhy v poradi) a nakoniec smrt i svojho manzela v bani. Naozaj Marienka nasla svoje stastie ?lepsia buducnost pre Marienkine deti, ako emigranti sa prebijali zivotom i tam.
reagovať
Ivan
Neoverený nákup
28.12.2013
Nie všetko je slovenské, čo sa blyští
Tá pani nebola Slovenka. Pochádzala z rusínskej dediny, čiže Slovenka Marienka, bola vlastne Rusínka Marienka, ďalšia z mnohých, čo hľadali svoje šťastie niekde inde, ako v domovine. :)
reagovať

Recenzie, kritiky

PÚŤ ZA ŠŤASTÍM Knižná revue

Na koláčikoch niečo je. Vyjadrujú lásku. Sú to také malinké instantné objatia.
Kniha: Pekáreň v Brooklyne (Julie Caplin), 2021
Pekáreň v Brooklyne
  • Julie Caplin