Knihy
E-knihy

Rím a Vatikán

Objavujeme Rím - historický, umelecký, kresťanský

  Vydavateľstvo
  Lozzi Roma

  Praktický sprievodca mestom rozdelený na 11 okruhov...

  Čítaj viac

  9,50 €

  Posielame do 14 dní

  Odporúčané tituly a kolekcie

  9,50 €

  Viac o knihe

  Praktický sprievodca mestom rozdelený na 11 okruhov.

  Titul je aktualizovaný každý rok.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Rím a Vatikán -
  Liečenie s anjelmi - Doreen Virtue
  16,82 €
  Ušetríte 0,88 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  167
  Hmotnosť
  360 g
  Vydavateľstvo
  Lozzi Roma
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  33318
  Rozmer
  120×220 mm
  ISBN
  8887894701

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  4,9 / 5

  17 hodnotení

  16
  1
  0
  0
  0

  Tinka
  27.9.2018
  Rím a Vatikán
  Perfektný sprievodca Rímom. Konečne po slovensky. Vrelo odporúčam pre každého kto chce navštíviť Rím individuálne bez sprievodcu.zaujimavosti ktoré si prečítate a máte ich vždy zo sebou.
  Čítaj viac
  Ján Košiar
  26.4.2011
  Všetky cesty vedú do Ríma
  Kniha Rím a Vatikán z vydavateľstva Lozzi je praktickou príručkou pre všetkých, čo do Ríma prídu prvýkrát. Už vopred sa tak môžu pripraviť na poznávanie pamiatok Večného mesta. Je rozdelená na jedenásť okruhov, čo nám možno chce povedať, že na stručné poznanie tejto kolísky civilizácie a centra Katolíckej cirkvi potrebujeme minimálne jedenásť dní...
  Ako hovoria štatistiky, každý tretí Slovák videl na vlastné oči pápeža Jána Pavla II., a mnohí aj Benedikta XVI., či už počas audiencie, pravidelných nedeľňajších modlitieb na Svätopeterskom námestí alebo na iných slávnostiach vo Večnom meste. O čo viac je tých, čo ročne navštevujú taliansku metropolu a spoznávajú aj ostatné mestá na Apeninskom polostrove?
  Každá navrhnutá trasa prehliadky v knihe Rím a Vatikán je opísaná pútavým štýlom a bohato dokumentovaná farebnými fotografiami.
  V úvode sa dočítame o základných historických údajoch (to si prečítame v autobuse alebo v lietadle, a potom už nič nebráni, aby sme sa pustili do rímskych ulíc podľa odporúčania sprievodcu Rím a Vatikán. Trasy, ktoré nám navrhuje kniha sú tieto:
  Okolo Kapitolu - Koloseum a Fóra - Medzi Veľkým cirkusom a Zátiberím - Od Aventínu po EUR - Na ulici Via Appia Antica - Laterán a Bazilika sv. Vavrinca - Kvirinál a Eskvilín - Ulica Via Veneto a Vila Borghese - Na ulici Via del Corso - Marsovo pole a Anjelský hrad a Vatikán. Venovať tomuto najmenšiemu štátu sveta jeden deň nestačí, aby sme videli všetko, čo je dôležité a verejne prístupné: Bazilika sv. Petra - Vatikánske krypty - Klenotnica - Kupola - Vatikánske múzeá so Sixtínskou kaplnkou.
  V publikácii Rím a Vatikán nechýbajú ani informácie o hoteloch, reštauráciách, doprave či shopingu.
  Vydavateľstvo Lozzi okrem tohto titulu vydalo ešte ďalšie dve knihy: Rím od počiatkov do dnešných dní a Vatikán (táto vyšla v roku 2000 po 30 rokoch ako sprievodca v slovenčine) a Mestá umenia v Taliansku. Posledná spomínaná knoha je určená pre náročnejšieho cestovateľa a predstavuje poklady talianskej klenotnice, ako sú Benátky, Florencia, Siena, Pisa, Neapol, ostrov Capri, Pompeje; a nechýbajú v nej ani stručné informácie o Ríme a Vatikáne. Tieto knihy však možno dostať iba v Ríme, kde napokon vedú všetky cesty.
  Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Rím a Vatikán -
  Liečenie s anjelmi - Doreen Virtue
  16,82 €
  Ušetríte 0,88 €

  „Najviac ti pomáhajú tie knihy, ktoré ťa prinútia najviac rozmýšľať.“

  Theodore Parker