Knihy
E-knihy

QED – nezvyčajná teória svetla a látky

Richard Phillips Feynman

Jeden z nejproslulejších a nejoriginálnějších teoretických fyziků se narodil 11. 5. 1918. Prošel třemi nejznámějšími americkými univerzitami. Studoval na Massachusettském technickém institutu (MIT) a doktorát složil na univerzitě v Princetonu. Po skončení druhé světové války, v jejímž průběhu se...

Enigma, 2000
Vydavateľstvo
Enigma, 2000

Nositeľ Nobelovej ceny za fyziku Feynman jednoducho nemôže nebyť originálny... The New Yorker...

Čítaj viac

6,58 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V štyroch sviežich, ľahkým perom napísaných kapitolkách sa Richard Feynman podujíma vysvetliť kvantovú elektrodynamiku širokému publiku. Významný príspevok k jej formulovaniu venoval on sám.

 Philip Morrison, Scientific American

 Feynmanova stručná Kvantová elektrodynamika (QED) je ďalším "kúskom" uznávaného majstra jednoduchého vysvetľovania fyziky.

 John Roche, TheTimes Literary Supplement

 QED je výzvou mysle. Jeden z najlepších učiteľov a vedcov osvetľuje bežné, každodenné javy prostredníctvom výnimočnej fyziky.

 Paul A. Robinson, Christian Science Monitor

 Feynmanove prednášky museli byť úžasné – sú zhmotnené v rovnako úžasnej knihe, ktorá je sugestívnym úvodom do QED, okoreneným vtipom autora. Každý, komu sa páči fyzika, by si ju mal prečítať. Nielen preto, aby detailne pochopil kvantovú teóriu, ale i preto, aby trochu nazrel do histórie.

 Pedro Waloschek, Nature
Čítaj viac
Kúpte spolu
QED – nezvyčajná teória svetla a látky - Richard Phillips Feynman
Astrofyzika pre zaneprázdnených - Neil deGrasse Tyson
18,48 €
Ušetríte 0,32 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
137
Hmotnosť
218 g
Rok vydania
2000
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Enigma
Rozmer
148×210 mm
ISBN
8085471744
Naše katalógové číslo
3199

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

71 hodnotení

61
8
2
0
0

snehu
17.11.2013
qed
zaujimava kniha pre tych, ktori maju radi fyziku a zazraky prirody okolo nas. asi tak v strede knihy som sa zacala stracat (kedze nie som fyzik), ale aj ta prva polovica knihy stala za to. feynman musel vyt velmi fajn clovek, a vtipny.
Čítaj viac
JJSENIOR
5.5.2013
qed
POVAZUJEM ZA NEVYVAZENE ZDORAZNOVANIE IBA KORPUSKULARNEHO CHARAKTERU CASTIC, VLNOVY JE SPOMINANY OKRAJOVO. V KNIHE SA VLASTNE LEN ZDORAZNILO, ZE SICE POMOCOU VEKTOROV VIEME S CASTICAMI MATEMATICKY NARABAT, ALE VOBEC TOMU NEROZUMIEME
Čítaj viac
Roman Cziel
27.12.2011
Ja len celkom stručne. Zo začiatku som knihu čítal, ako sa hovorí, so zatajeným dychom. Neskôr som sa už trochu stratil v tých amplitúdach a počítaní, ale to už bude chyba asi skôr vo mne. Kniha je však každopádne zaujímavá, dobre písaná aj pre laika. Rozhodne sa ju oplatí prečítať.
Čítaj viac
marcel
25.2.2008
jeden z vrcholov Feynmana a ľudskej kultúry vôbec
Najlepší pokus o vysvetlenie toho, čo je fotón a elektrón a teda elementárne častice vo všeobecnosti. Fyzici vedia spočítať, čo sa stane - ale čo sa tam v mikrosvete deje, to sa chápe aj vysvetľuje ťažko. Toto je to najlepšie, čo za desaťročia v tejto oblasti asi ktokoľvek napísal. - A keď si to človek premyslí, tak sú pozoruhodné dôsledky pre to, čo je vôbec poznateľné v našom svete. - Absolútne nevyhnutné pre študentov a pre ľudí zaujímajúcich sa o podstatu mikrosveta a poznateľnosti sveta.
Čítaj viac
Katarína Truchlá
17.1.2005
Pochop svet okolo seba
Kniha naozaj prístupným spôsobom opisuje veci s ktorými sa každodenne stretávame a neuvažujeme nad tým, ako vznikajú. Prečítajte si túto knihu a ja vám sľubujem, že vdaka nej získate iný pohľad na svetlo a svetelné javy v prírode.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
QED – nezvyčajná teória svetla a látky - Richard Phillips Feynman
Astrofyzika pre zaneprázdnených - Neil deGrasse Tyson
18,48 €
Ušetríte 0,32 €

„Klasika – to sú knihy, ktoré ľudia vychvaľujú, ale nečítajú.“

Mark Twain