Knihy
E-knihy

3x Peter Krištúfek

Nepresné miesto, Voľným okom, Hviezda vystrihnutého záberu

Peter Krištúfek

Peter Krištúfek (1973 – 2018), spisovateľ a režisér. Autor siedmich prozaických kníh a zbierky poézie. Trojnásobný finalista literárnej súťaže Poviedka. Oba jeho romány boli nominované na cenu Anasoft Litera. Úryvok z románu Šepkár bol publikovaný v americkej antológii Best of European fiction...

Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala, 2018

Poviedky Petra Krištúfka sú ako rébusy, ktoré si aj po opakovanom prečítaní uchovávajú vnútornú tajomnosť a nepreniknuteľnosť. Nie sú totiž vystavané len na prekvapivej pointe, ale ich fantazijná podivnosť si podmaňuje čitateľa už od prvej ...

Čítaj viac

14,30 €

Bežná cena Bežne 15,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Prvé tri prozaické knihy predčasne zosnulého spisovateľa a filmára Petra Krištúfka vychádzajú v reedícii. Za debutovú zbierku poviedok Nepresné miesto autor získal Prémiu Ivana Kraska. Doslov ku knihe napísali Pavol Rankov a Dado Nagy. Dizajn a vizuálny koncept Palo Bálik.

Poviedky Petra Krištúfka sú ako rébusy, ktoré si aj po opakovanom prečítaní uchovávajú vnútornú tajomnosť a nepreniknuteľnosť. Nie sú totiž vystavané len na prekvapivej pointe, ale ich fantazijná podivnosť si podmaňuje čitateľa už od prvej vety či najneskôr prvého odseku. Peter Krištúfek patril bezpochyby medzi najtalentovanejších autorov, ktorí vstupovali do slovenskej literatúry v rokoch na prelome milénií. Už o jeho prvej zbierke poviedok Nepresné miesto sotva môžeme hovoriť ako o texte debutanta, niet v nej totiž ani stopy po nevyváženosti či vajataní začínajúceho autora. Práve naopak, Nepresné miesto sa vyznačuje veľmi presnými a vycibrenými poviedkovými naráciami. V priebehu sedemnástich rokov mu vyšlo trinásť kníh. A popritom pracoval pre rozhlas, pravidelne písal do novín, nakrúcal hrané filmy, dokumenty i televízne publicistické cykly.
Pavol Rankov

Premiéra knihy: 6.7.2018 na festivale Pohoda 2018
Čítaj viac
Kúpte spolu
3x Peter Krištúfek - Peter Krištúfek
Žuvot - Tomáš Ulej, Matúš Maťátko (ilustrátor)
23,83 €
Ušetríte 1,17 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
368
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788089973118
Naše katalógové číslo
313412

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
3x Peter Krištúfek - Peter Krištúfek
Žuvot - Tomáš Ulej, Matúš Maťátko (ilustrátor)
23,83 €
Ušetríte 1,17 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven