Clean - Juno Dawson

10,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Clean - Juno Dawson
Clean - Juno Dawson

Clean

When socialite Lexi Volkov almost overdoses, she thinks she's hit rock bottom. She's wrong. Because rock bottom is when she's forced into an exclusive rehab facility... Čítať viac

Vek
14+
Vydavateľstvo
Quercus, 2018
Počet strán
400

When socialite Lexi Volkov almost overdoses, she thinks she's hit rock bottom. She's wrong. Because rock bottom is when she's forced into an exclusive rehab facility... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

10,50 €

Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Ďalšie knižné vydania
Čistá - Juno Dawson
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2022
Na sklade

17,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

When socialite Lexi Volkov almost overdoses, she thinks she's hit rock bottom. She's wrong. Because rock bottom is when she's forced into an exclusive rehab facility. From there, the only way is up for Lexi and her fellow inmates, including the mysterious Brady. As she faces her demons, Lexi realises love is the most powerful drug of all ... It's a dirty business getting clean. Addiction, redemption, love and despair. Clean is Gossip Girl meets Girl, Interrupted, and it will have you hooked from the very first page.
Čítať viac
Počet strán
400
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
199×130 mm
Hmotnosť
294 g
ISBN
9781786540362
Rok vydania
2018
Vekové odporúčanie
14+
Naše katalógové číslo
310615
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Quercus
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
24,45 €

Hodnotenia

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Táto kniha bola skvelá. Dlho som nečítala YA knihu, ktorá by ma tak pohltila a počas čítania vo mne vyvolala také množstvo emócií. Absynt opäť s výberom knihy pre mladých čitateľov trafil do čierneho.
Hlavná hrdinka,bohatá dedička hotelového impéria, ktorá má všetko na čo si len spomenie, sa vo svojom mladom veku potýka s alkoholom, drogami, nezáujmom rodičov a životom v toxickom vzťahu. Jej život naberie úplne opačný smer vo chvíli, keď takmer zomrie a ocitne sa na prahu liečebne, z ktorej sa nedá len tak odísť. Lexi prechádza očistou, spoznáva nielen sama seba ale aj ostatných pacientov. Sama si priznáva, že má problém a je závislá. Uvedomuje si, že jej život bolo zabalený v pozlátku a nebol taký skvelý ako si predtým mysela.
Túto knihu si viem predstaviť ako odporúčanie na čítanie v školách s následnou diskusiou medzi študentami.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Laura
Neoverený nákup
4.1.2023
Super
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zobrazuje skutočnosť a taktiež trošku fikcie (máličko) milujem šťastne konce a tento bol viac než dokonalý. Bola to krásna kniha na spríjemnenie Vianočných prázdnin a odpútanie sa od telefónu. Veľmi sa mi páčili zápletky a hlavná hrdina sa v niektorých situáciách stala naozajstnou hrdinkou no vedela aj sklamať svojim chovaním- čož mi len pripomenulo že to tak jednoducho je a že ľudia chyby robia. Jedine čo mi je tak neak ľúto je že som si počas diania nepredstavila ako tie postavy asi vyzerali. Jednoducho som len čítala a čítala bez potreby akejkoľvek vyzualizácie. Čítať viac
18
Na voľnej nohe - Robert Vlach
Práve čítam
Na voľnej nohe

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
Overený zákazník
4.1.2023
“Love worth having shouldn’t hurt, not ever.”
*
“Perhaps the hardest thing of all is just being.”

Pre mladú dedičku hotelového impéria Lexi Volkov je život jedna veľká párty. Ona má predsa všetko pod kontrolou a od závislej trosky má poriadne ďaleko. Keby chcela, môže kedykoľvek prestať, všakže… Jej brat to ale vidí inak, preto ju jedného dňa proti jej vôli naloží do auta a vyloží v odvykacom centre pre prominentov.

Lexi na odvykačke stretáva ďalších mladých ľudí bojujúcich s rôznymi závislosťami. Všetci si však najskôr musia uvedomiť, že majú problém. Drogy, alkohol, toxické vzťahy, sex, prejedanie sa, alebo naopak odmietanie jedla sú len špičkou ľadovca, ktorá z nich spravila úplne iných ľudí. Nečelia pokušeniu, ale životu…

Britská autorka Juno Dawson sa v knihe Clean (v slovenčine Čistá od vydavateľstva Absynt) ani tak nesnažila do hĺbky preniknúť do hlavy závislej osoby a do detailu opísať peklo, ktorým si treba prejsť, kým sa vytrhnete z pazúrov závislosti (hoci sa samozrejme týmto témam venuje), no dotkla sa mnohých citlivých tém, o ktorých by tínedžeri mali čítať. Je veľmi dôležité spoznať samého seba, vymaniť sa z nezdravého prostredia a dokázať prijať pomoc.

Čistá sa číta sama. Postavy sú dobre napísané, príbeh je pestrý, občas drsný a poriadne surový, inokedy vás vezme do bezstarostného tínedžerského sveta, no strhne vás od prvej strany. POZOR, trochu spoiler Koniec mi síce až tak nerezal a oproti zvyšku príbehu sa mi zdal taký trochu ehm, aj keď asi chápem úmysel, no celkovo je to super kniha.
Čítať viac
19

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
19.12.2022
Výborná YA kniha
Závislosť rôzneho druhu. Strašiak, ktorého si človek väčšinou ani nevšimne. Ani Lexi si nemyslela, že je drogovo závislá, až kým ju jej brat nevytiahol z jej bežného života a neodviedol na odvykačku. Mladá baba z bohatej rodiny musí bojovať sama so sebou i so všetkými démonmi a nájsť cestu zo začarovaného kruhu. A čo ak práve milovaná osoba ju ťahala na dno? Cesta bude tŕnistá, ale na jej konci svieti svetlo.
Príbeh Lexi je dôležitý. Vierohodne podaným jazykom sa prihovára tínedžerom a poukazuje na nástrahy závislosti. Možno autorka nevystihla úplne zmýšľanie závislej osoby, ale myslím si, že pre YA, a ešte mladších, čitateľov je to dostačujúce. Miestami je cítiť emócie a v knihe sa nachádza viacero dobrých myšlienok. Na konci sú užitočné kontakty na linky pomoci a podľa mňa by bol z príbehu aj dobrý film. A čo musím vyzdvihnúť, tým je skvelý preklad Majky Koscelníkovej, vďaka ktorej sa bude kniha skvelo čítať každému tínedžerovi. Vrelo odporúčam!
Čítať viac

Kúpte spolu
24,45 €

„Do rodiny sa narodíš, do priateľstva vstúpiš. Časom zistíš, že s niektorými je lepšie sa rozísť. Iní stoja za každé riziko. “