Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Alternatívna odporúčaná učebnica z matematiky pre 4. ročník ZŠ.

Učebnica pre žiaka Matematika pre štvrtákov je základným materiálom na prácu vo štvrtom ročníku. Obsah plne korešpondujú s požiadavkami na obsahový štandard a plnenie výkonového štandardu iŠVP, s platnými prierezovými a medzipredmetovými prepojeniami, napr. Národný štandard finančnej gramotnosti. Reflektuje na potrebu prípravy žiakov na TESTOVANIE 5 a pracuje s kontextovými úlohami v rozšírenom rozsahu.

Autori vychádzajú z vlastnej odbornej učiteľskej praxe, zo štúdia moderných didaktík matematiky a z požiadaviek slovenských učiteľov.

Učebnica obsahuje v prvej časti aritmetické učivo a v druhej geometrické učivo. Časti a kapitoly sú farebne odlíšené a strany obsahujú odkazy na strany pracovného zošita. Úvod každého učiva obsahuje výkladovú, resp. oboznamovaciu časť s problémom a nasleduje séria úloh, pomocou ktorých sa žiaci do problematiky vnárajú a postupne si učivo osvojujú. Spracovanie učebnice je prehľadné a poskytuje dostatočné množstvo rôznorodých úloh, aby bolo možné diferencovať prácu na vyučovaní. Súbor piktogramov umožňuje ľahkú orientáciu v učebnici. Každá téma sa väčšinou končí overovacou stranou, ktorá pomáha pedagógovi určiť mieru zvládnutia problematiky žiakmi.


Dôraz je kladený predovšetkým na individuálny prístup, predstavivosť a možnosť získať poznatky zážitkovo, pomocou manipulácie s predmetmi a rozvíjaním predstavivosti. Učebnica je nielen dobrým vodidlom na vyučovaní, ale aj zdrojom informácií a výziev na ďalšiu prácu.

Učebnica je súčasťou súboru autorov M. Belic – J. Striežovská: Matematika pre štvrtákov, ktorá je súčasťou ucelenej didaktickej série Matematika pre prvý stupeň ZŠ. Séria zaručuje koncepčné, obsahové a pojmové prepojenie učiva matematiky v jednotlivých ročníkoch 1. stupňa ZŠ s propedeutickými prvkami aj pre 2. stupeň ZŠ.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Matematika pre štvrtákov (učebnica) - Miroslav Belic, Janka Striežovská
Príbehy na dobrú noc pre rebelky - Elena Favilli, Francesca Cavallo
24,51 €
Ušetríte 0,78 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
255 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aitec spol. s.r.o.
Rozmer
176×250 mm
ISBN
9788081461606
Naše katalógové číslo
305908

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Matematika pre štvrtákov (učebnica) - Miroslav Belic, Janka Striežovská
Príbehy na dobrú noc pre rebelky - Elena Favilli, Francesca Cavallo
24,51 €
Ušetríte 0,78 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green