Knihy
E-knihy

Eseje o kríze

Okamžitý download
PDF
2 hodiny čítania

Najnovšia kniha filozofa, politológa a publicistu Romana Michelka Eseje o kríze priamo nadväzuje na jeho predchádzajúcu, veľmi úspešnú knihu Eseje o globalizácii. Vo svojej analýze sa autor venuje celému komplexu príčin, ktoré viedli ku...

Čítaj viac

4,10 €

Bežná cena Bežne 5,90 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

4,10 €

Viac o e-knihe

Najnovšia kniha filozofa, politológa a publicistu Romana Michelka Eseje o kríze priamo nadväzuje na jeho predchádzajúcu, veľmi úspešnú knihu Eseje o globalizácii. Vo svojej analýze sa autor venuje celému komplexu príčin, ktoré viedli ku globálnej kríze. Pokúsil sa o pomenovanie prvotných príčin krízy, teda toho, že každá kríza, a ekonomická o to viac, pramení z krízy morálnej, z absolútne prevrátených hodnôt našej spoločnosti, čo logicky rezultuje do správania vedúceho v konečnom dôsledku priam k tektonickým spoločenským posunom. Ďalším pozitívom je, že sa autor nevyčerpáva len v popisovaní a interpretovaní príčin krízy, ale pokúsil sa o nájdenie reálnych alternatív, ako krízu prekonať, popisuje reálne a odskúšané recepty na jej prekonanie. Práve to je najväčšou ambíciu tejto knihy. Vo svojich úvahách R. Michelko vychádza predovšetkým z riešení, ktoré fungujú. Vo svojich esejach sa zaoberá mondragónskymi družstvami, modelom riešenia krízy na Islande, sofistikovaným progresívnym zdanením, severským modelom spoločnosti či rôznymi ekologickými konceptmi. Neobchádza ani témy ako problém vyberania renty vybranými, zväčša oligarchickými skupinami, daňové raje, či poukazuje na nebezpečné praktiky investičného bankovníctva, ktoré boli v konečnom dôsledku spúšťačom súčasnej ekonomickej krízy. Kniha esejí Romana Michelka, autora piatich úspešných kníh a laureáta Ceny Ivana Kraska, je dielom etablovaného autora, ktorá iste obohatí slovenský knižný trh.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Eseje o kríze - Roman Michelko
Zmiznutie Felicie - Jorn Lier Horst
12,00 €
Ušetríte 6,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
132
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
303203
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Kúpte spolu
Eseje o kríze - Roman Michelko
Zmiznutie Felicie - Jorn Lier Horst
12,00 €
Ušetríte 6,85 €

„Neklamným znakom dobrej knihy je, že čím si starší, tým viac sa ti páči.“

Georg Christoph Lichtenberg