Knihy
E-knihy
25,73 €

Bežná cena Bežne 27,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Predkladaná kniha je prepracovaným a doplneným vydaním vedeckej publikácie Palatín Mikuláš Esterházy a jeho dvor Spoločnosť, normy, rituály každodennosti.

Dvor palatína Mikuláša Esterházyho (1583 - 1645) predstavoval v Uhorsku mocenské a politické centrum, bol priestorom umenia, mocenatúry a okázalým javiskom reprezentácie. Neodmysliteľnou súčasťou dvorskej spoločnosti boli okrem familiárov, mládencov a šľachtických učňov aj osoby, ktoré mali na starosti bezproblémový chod dvora. Zabezpečovali duchovné využitie, comfort, pohodlie, ale aj základné záležitosti, medzi ktoré patrilo stravovanie, hygiena či odievanie. Na dvore, mieste prelínania dvoch svetov, privátneho i verejného, sa odohrávali všetky procesy a rituály každodenného života – či to bolo bežné úradovanie a riadenie politických vecí, organizácia vojenských výprav, korešpondencia s ostatnými aristokratmi a rodinnými príslušníkmi, spoločné obedy, pohostenia návštev, cirkevné obrady, riešenie problémov s majetkami a ďalšie opakujúce sa prvky zložitej a komplikovanej každodennosti aristokrata. Výnimku tvorili len občasné vytrhnutia zo zažitého stereotypu v podobe rodových festivít, narodenia potomkov, smrť príbuzných, alebo trávenie voľného času na poľovačkách či v kúpeľoch.

Kniha je bohato ilustrovaná.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Palatín Mikuláš Esterházy - Diana Duchoňová
Hrady a hradné panstvá na Slovensku - Diana Duchoňová, Anna Fundarková
39,07 €
Ušetríte 1,93 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
559
Hmotnosť
1440 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
VEDA, Historický ústav SAV
Rozmer
170×245 mm
ISBN
9788022416061
Naše katalógové číslo
301661

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Palatín Mikuláš Esterházy - Diana Duchoňová
Hrady a hradné panstvá na Slovensku - Diana Duchoňová, Anna Fundarková
39,07 €
Ušetríte 1,93 €

„Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh.“

Thomas Carlyle