Knihy
E-knihy

Nebojím se tmy

Albatros, 2018
Vydavateľstvo
Albatros, 2018

Bojí se vaše dítě tmy? Malý Tomík ano. Stejně jako skoro každé dítě na světě. Když je hluboká noc, začnou ho trápit otázky a začne mít strach. Co vidí ve svém pokojíčku? Strašidlo? Nebo jsou to hračky? Nádherně ilustrovaná interaktivní kniha...

Čítaj viac

7,61 €

Bežná cena Bežne 7,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Interaktivní kniha plná zábavy ukáže dětem, že nemusí mít strach ze tmy!

Bojí se vaše dítě tmy? Malý Tomík ano. Stejně jako skoro každé dítě na světě. Když je hluboká noc, začnou ho trápit otázky a začne mít strach. Co vidí ve svém pokojíčku? Strašidlo? Nebo jsou to hračky? Nádherně ilustrovaná interaktivní kniha dětem ukáže, že se nemusí bát! Na každé stránce si mohou „rozsvítit“ a hned uvidí, že strašidelně vypadají ve tmě i naprosto obyčejné předměty. Zábavnou formou dětem ukážete, že nemusí mít strach ze tmy!

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nebojím se tmy - Helena Haraštová, Jakub Cenkl (ilustrácie)
Velká kniha tmy - Helena Haraštová
17,13 €
Ušetríte 0,85 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
12
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
299964
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Albatros
Ilustrácie
Rozmer
190×190 mm
ISBN
9788000047508
Vekové odporúčanie
4+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

3 hodnotenia

1
1
1
0
0

Fantasy Svet.net
15.9.2016
Už sa nebojím tmy
Napriek tomu, že leporelo obsahuje iba 7 posuvných obrázkov, sprievodný text dopĺňajú informáciami nasiaknuté ilustrácie Jakuba Cenkla, ku ktorým sa môžu deti spoločne s rodičmi i pedagógmi stále vracať a objavovať nové skutočnosti, ktoré z úplne obyčajných vecí robia veci strašidelné. Inscenácia, po ktorej autorka knihy siahla, aktívne organizuje a rozkladá rôznorodé parametre obrazu, a to od zaostrenia a kompozície, cez výber uhlu záberu i postáv, po hru so svetlom či tieňom. Abstraktný jazyk vizuálnych komponentov vo vnútornej štruktúre obrazu umocňuje či už dynamiku prítomnej sekvencie, ako aj rôznych drobných scén, z ktorých sa výsledná ilustrácia pre dieťa skladá. Technický scenár vďaka tomu funguje prirodzene a od prvej strany zdôrazňuje a podčiarkuje takú informáciu, ktorú sa prítomný rozprávač (ukrytý niekde v úzadí) snaží detskému príjemcovi za výraznej pomoci rodiča alebo pedagóga odovzdať.

Expresívna typizačná kresba zjednodušuje prinášané informácie a napomáha príjemcovi vytvoriť si z nich tzv. priestorový dojem. Jednoduchý text zase zastáva úlohu logického dôsledku, ku ktorému sa má príjemca práve cez obraz buď sám, alebo pomocou druhého dekódovateľa dopracovať. Akcia vyvoláva reakciu a dieťa sa prirodzene zžíva so svojím prostredím, zbavuje sa zábran a, čo je najdôležitejšie, prestáva sa báť.

Interaktívna kniha Už sa nebojím tmy oplýva zmyslovosťou, konkrétnosťou, názornosťou, hravosťou, reálnosťou i fantastickosťou. Všetkými dôležitými atribútmi, ktoré detská kniha musí mať. Ak máte doma hrdinu, ktorý už dávno nemá dva roky a stále sa bojí tmy, kúpte mu rozprávkový návod Heleny Haraštovej, ktorý ho naučí poraziť nielen strašidlá v rohu jeho detskej izby. (Veronika Inglotová / Fantasy-svet.net)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nebojím se tmy - Helena Haraštová, Jakub Cenkl (ilustrácie)
Velká kniha tmy - Helena Haraštová
17,13 €
Ušetríte 0,85 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth