Knihy
E-knihy

Velitelem v Osvětimi

Autobiografické zápisky

Academia, 2018
Vydavateľstvo
Academia, 2018

Koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim (Auschwitz) poblíž stejnojmenného města (Oświęcim, Krakovské vojvodství) byl zřízen za druhé světové války po německém útoku na Polsko. Výstavbou tábora byl květnu 1940 pověřen tehdejší obersturmbannführer SS...

Čítaj viac

16,08 €

Bežná cena Bežne 16,45 €

Ušetríte 2%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Koncentrační a vyhlazovací tábor Osvětim (Auschwitz) poblíž stejnojmenného města (Oświęcim, Krakovské vojvodství) byl zřízen za druhé světové války po německém útoku na Polsko. Výstavbou tábora byl květnu 1940 pověřen tehdejší obersturmbannführer SS Rudolf Höß, který mu pak tři a půl roku také velel. Osvětim patřila k největším vyhlazovacím táborům třetí říše, existovala až do ledna 1945. Höß byl 2. dubna 1947 polským Nejvyšším lidovým tribunálem odsouzen k smrti a 16. dubna 1947 v Osvětimi oběšen. Táborový komandant, jehož kariéra začala roku 1934 v Dachau, přes Sachsenhausen pak pokračovala do Osvětimi a skončila roku 1945 na ústředí „Inspekce koncentračních táborů“, podává zprávu o infernu strojově a „hygienicky“ provozovaného vraždění statisíců lidí, které do Osvětimi téměř denně přivážely transportní vlaky z celé Evropy. Höß líčí vznik, organizaci a vývoj koncentračních táborů, ale zejména svou činnost v Osvětimi. Usiluje při tom o exaktnost a věcnost; v žádném případě se zde nejeví jako nějaký sadistický katův pacholek, ale naopak jako člověk, který měl rád pořádek a disciplínu, který ve volném čase „vnitřně“ miloval zvířata a byl dobrým otcem, ve službě však jako „řádný“ velitel SS dával vždy najevo horlivost a slepou ochotu vykonat ke spokojenosti nadřízených i ten nejnelidštější rozkaz.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Velitelem v Osvětimi - Rudolf Höß
Lékárník z Osvětimi - Patricia Posner
31,04 €
Ušetríte 0,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
352
Hmotnosť
400 g
Rok vydania
2018
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia
Rozmer
132×202 mm
ISBN
9788020028136
Naše katalógové číslo
299805

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

9 hodnotení

4
2
3
0
0

dominika
18.10.2017
Prosím vás nemáte ju na predaj?
Čítaj viac
anatalka
21.11.2008
poučná a výstižná kniha
Kniha ,Utekl sem z Osvetimi,sa dá čítat na jeden dúšok pretože autor píše o skutočnom živote ,ktorý prežil o období pred vojnou a aj počas nej s pohladu 17 ročného mladého muža,ktorý nestratil pri všetkých krôzach ,ktoré prežil v KT Osviečim verit v život. Môžem len odporučit.
Čítaj viac
killer47
9.8.2007
Hodnotenie
Pred pár dňami som túto knihu dočítal. Čakal som, že autor toho viac opíše, čo sa dialo v Osvienčime. Autor opisuje svoje detstvo, dospievanie, zážitky z prvej svetovej, väzenie, rodinu, vstup do SS a vykonávanie služby, ktoré boli jej súčasťou. Opisuje svoje názory a pocity, ktoré v ňom vyvolávali koncetračné tábory, resp. vzťahy, ktoré tam panovali, brutalitu, jak príslušníkov SS, tak aj kápov, biedne životné podmienky v táboroch, ako aj svoje pocity pri vykonávaní genocídy. Pokiaľ čakáte, že vám autor podrobnejšie popíše, čo sa presne dialo v KT, tak radšej siahnite po inej knihe. Až na pár príkladov, to opisuje skôr zhruba.
V tejto knihe, ale v niektorých pasážach, keď Höss opíše istý dej a pridá k tomu svoj vlastný názor, pekne vidno zvrátenosť nacistov.

Teraz sa chystám na knihu od Rudolfa Vrby - Utekl jsem z Osvětimi a čakám od toho viac.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Velitelem v Osvětimi - Rudolf Höß
Lékárník z Osvětimi - Patricia Posner
31,04 €
Ušetríte 0,90 €

„Nedokážem žiť bez kníh.“

Thomas Jefferson