Knihy
E-knihy

Strach a sloboda

Ako nás zmenila druhá svetová vojna

Keith Lowe
The Fear and the Freedom - Keith Lowe
Strach a sloboda - Keith Lowe
Strach a sloboda - Keith Lowe

KEITH LOWE (1970) je britský historik, zameriava sa na dejiny druhej svetovej vojny a jej dopady. Zaujal už svojou knihou Inferno o zničení Hamburgu v roku 1943, rovnako veľkú pozornosť vzbudila kniha Krutý kontinent o rokoch nasledujúcich krátko po najväčšom konflikte vo svetových dejinách. Jeho...

Premedia, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Premedia, 2017

Nová kniha popredného britského historika Keitha Lowea Strach a sloboda je voľným pokračovaním čitateľsky mimoriadne úspešného titulu Krutý kontinent. Kým v prvej knihe autor s pozoruhodnou objavnosťou zobrazil všetky hrôzy povojnovej...

Čítaj viac

12,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nová kniha popredného britského historika Keitha Lowea Strach a sloboda je voľným pokračovaním čitateľsky mimoriadne úspešného titulu Krutý kontinent.

Kým v prvej knihe autor s pozoruhodnou objavnosťou zobrazil všetky hrôzy povojnovej Európy, jeho nové dielo prináša panoramatický obraz všetkého, čo prišlo v nasledujúcich dekádach – nielen v Európe, ale na piatich kontinentoch.
Nový svetový poriadok po roku 1945 znamenal koniec európskych impérií a zrodenie dvoch nových superveľmocí, ktorých spory viedli k novej globálnej studenej vojne. Vedci vyvinuli nové technológie, architekti navrhli nové budovy, ktoré vyrástli z rozvalín miest, politici volali po spoločenských zmenách a ľudia snívali o novom živote.

Lowe postavil koncept knihy na výskume osudov obyčajných ľudí z celého sveta a ilustruje zásadné zmeny povojnového sveta na ich príbehoch a premene ich najväčších tráum na príležitosti k zmenám, ktoré majú na naše krajiny, mestá a rodiny dopad ešte aj dnes.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Strach a sloboda - Keith Lowe
Krutý kontinent - Keith Lowe
25,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
424
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
296990
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

6 hodnotení

4
1
1
0
0
Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Strach a sloboda - Keith Lowe
Krutý kontinent - Keith Lowe
25,80 €

„Okrem človeka neexistuje na svete úžasnejšia vec ako kniha.“

Charles Kingsley