Bratislava - Vladimír Bárta
Bratislava
28,97 €
Knihy
E-knihy

Bratislava

Hlavné mesto Slovenskej republiky

AB ART press, 2017
Vydavateľstvo
AB ART press, 2017

Reprezentačná obrazová nádherná publikácia Bratislava - Hlavné mesto Slovenskej republiky prináša nové aktuálne pohľady na naše hlavné mesto, ktoré sa nachádza na hranici troch krajín Slovenska, Maďarska, Rakúska. Nová kniha zvýraz

Čítaj viac

28,97 €

Bežná cena Bežne 29,98 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Reprezentačná obrazová nádherná publikácia Bratislava - Hlavné mesto Slovenskej republiky prináša nové aktuálne pohľady na naše hlavné mesto, ktoré sa nachádza na hranici troch krajín Slovenska, Maďarska, Rakúska. Nová kniha zvýrazňuje jeho nádhernú polohu na oboch brehoch rieky Dunaj s dominantou a najstaršou pamiatkou mesta, ktorou je majestátny hrad.

V časoch Rakúsko-Uhorska patril cisársko-kráľovskému rodu Habsburgovcom. Zo spleti malebných úzkych uličiek pod hradom sa vypína štíhla veža pôvodom gotického chrámu sv. Martina. Obrazová kniha Bratislava Hlavné mesto Slovenskej republiky predstavuje aj niekoľko ďalších kostolov a kláštorov, z ktorých je turistami obľúbený Kostol sv. Alžbety, ktorý pre modrú farbu fasády nazývajú Modrým kostolíkom. V tejto krásnej knihe je najviac zastúpené Staré mesto, ktoré vyrástlo na úpätí hradného vrchu má aj množstvo ďalších kultúrno-historických pamiatok. Z opevnenia mesta sa zachovala Michalská brána zo 14. storočia. Uprostred historického jadra sa nachádza Hlavné námestie so starou radnicou zo 14. storočia.

Bratislava s množstvom vzácnych pamiatok je modernou metropolou, ktorá má čo ponúknuť návštevníkom. Dokazuje to aj nová nádherná obrazová publikácia Bratislava Hlavné mesto Slovenskej republiky, ktorá prispeje k dôstojnej reprezentácii nielen nášho hlavného mesta, ale aj celej Slovenskej republiky.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bratislava - Vladimír Bárta
Zrkadlo - Táňa Keleová-Vasilková
38,53 €
Ušetríte 3,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
1150 g
Vydavateľstvo
AB ART press
Väzba
pevná väzba
ISBN
9788089850402
Naše katalógové číslo
296659
Rozmer
250×325 mm
Rok vydania
2017
Jazyk
slovenský, anglický, nemecký, maďarský, francúzsky, ruský, poľský, taliansky, portugalský, český, čínsky

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Bratislava - Vladimír Bárta
Zrkadlo - Táňa Keleová-Vasilková
38,53 €
Ušetríte 3,35 €

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka