Knihy
E-knihy

Nepál

Cesta okolo Annapúrn, cesta do seba

Pavel Hirax Baričák

Martinský spisovateľ, poet, hudobník, bloger, filozof, cestovateľ a fotograf, ktorý na svojich čítačkách okrem prezentovania básní a románov veľmi rád vedie filozofické debaty, ako aj rozpráva o pozitívnom myslení.

Motivačná literatúra: Šlabikár šťastia 1: Návrat k sebe (2012), Šlabikár šťastia...

HladoHlas, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
HladoHlas, 2017

Autor v knihe popisuje svoje dvojtýždňové kráčanie okolo Annapúrn (áno, to množné číslo je správne, Annapúrn je šesť, nie je len jedna), cestu k jazeru Tilicho (4919 m), ako aj prekročenie najvyššie položeného...

Čítaj viac

9,50 €

Bežná cena Bežne 15,99 €

Ušetríte 41%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Autor v knihe popisuje svoje dvojtýždňové kráčanie okolo Annapúrn (áno, to množné číslo je správne, Annapúrn je šesť, nie je len jedna), cestu k jazeru Tilicho (4919 m), ako aj prekročenie najvyššie položeného priesmyku sveta, Thorong La pass (5416 m).
Nepálsky trek „Annapurna Circuit“ je ako európska púť do Santiago de Compostela - očistný, liečivý, zastavujúci. V samotnom srdci Himaláji vám krása veľhôr a nedostatok kyslíka nedá až tak plnohodnotne dýchať, ale o to viac vám duša zaspieva blaženosťou.
V knihe nechýbajú ani pocity z pobytu v hlavnom meste Káthmandu, alebo v národnom parku Chitwan na juhu Nepálu. Kniha obsahuje viac ako 400 farebných autorských fotografií.

Už som bol v mnohých krajinách. Veľa som videl... biedy aj bohatstva, pýchy i pokory, od priepastí až po vrchy, končiace sa v slnku. Boli podmanivo čarokrásne. Ak by som sa však spýtal srdca, či ich chce ešte raz vidieť, pri niektorých by odvetilo nie. Vyslovte však Nepál a ja som ochotný hneď zajtra odletieť. Nepál sa totiž pre mňa stal adresou na celý život.Pavel „Hirax“ Baričák
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nepál - Pavel Hirax Baričák
Navždy mojou - Emily D. Beňová
16,00 €
Ušetríte 12,44 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
264
Vydavateľstvo
HladoHlas
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
280811
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

11 hodnotení

8
2
0
1
0

Tomáš Štefanovský
15.3.2019
Za mna super
Úžasná cesta do neznámej krajiny, ktorú opisuje svojim obvyklím humorným spôsobom. A momenty keď sa zamyslite nad vlastnou existenciou, ktoré sa Vám dostanú pod kožu.
Čítaj viac
Veronika
19.7.2018
Putave citanie
Tento putavy cestopis ma zaujal nielen titulom ale aj autorovym stylom pisania.
Pomocou autorovych zazitkou sa mozme aspon na chvilku v mysli presunut do carovneho Nepalu. Pacia sa mi myslienky, uvahy, fotografie ako aj situacie opisane s davkou humoru.
Dakujem.
Čítaj viac
Majkak
8.4.2018
Paľko von Nepálko
Po knihe som siahla preto, že mám Baričáka rada. Nepál ako vysnívanú destináciu nemám, ani po tejto knihe sa to nezmenilo, ale...bolo to príjemné čítanie, krásne fotky a pridaná hodnota v podobe všelásky, pokoja a pokory. Má pre mňa príťažlivú auru strelenosti, uznávam, nie každý to má rád, ale veď nakoniec to ani nie je kniha pre každého.
Čítaj viac
Simona Čičová
6.3.2018
Knižku som si kúpila ako inšpiráciu, keďže teraz v apríli odchádzame s mužom na Trek okolo Anapruny. Pre mňa však bola sklamaním. Pozitívne hodnotím dôkladnú dokumentáciu cesty a dobré rady ohľadom povinnej výbavy na treku. Avšak pri čítaní na mňa rušivo vplývali "vtípky", pri ktorých som sa vrátila do puberty a prevracala očami nad podobne trápnymi výjavmi mojich rodičov. Nevhodné mi prišlo podrobné rozoberanie vecí ako liečba vlastných hemoroidov, konzistencie stolice atď. Obrazovo veľmi pekne riešená kniha, ale pre svojský písomný prejav autora si už ďalšiu jeho tvorbu radšej nechám ujsť.
Čítaj viac
Majuša
10.2.2018
Lá(s)kavý cestopis
Autor je majstrom v rozprávaní, pútavo vtiahne čitateľa do opisu scenérie v širokom okolí, i v jeho vlastnom vnútri..
Prináša potešenie pre oči hneď dvakrát. Pri prezeraní fotografií, ktoré sú súčasťou každej stránky a pri čítaní slov, ktoré tak zmysluplne, nádherne a láskavo nasledujú za sebou. (A niekedy aj veľmi vtipne, až sa zo zahĺbenia strhnete na vlastné výbuchy smiechu..)
Kniha nie je písaná štýlom poučiek a presných učebnicových záznamov, potrebné informácie v nej však aj napriek tomu nájdete. Autor nám cestu naprieč Annapurnami a nepálskymi cestičkami približuje svojím jedinečným pohľadom naplneným dobrológiou, videním krásna a z riadkov je cítiť jeho lásku a úctu ku všetkému živému i „neživému“ (preňho je všetko živé, lebo všade je energia).. V stretnutí s inými ľudskými bytosťami, so sebou samým i so všetkým v okolí sa vyníma autorova pokora, vďačnosť i zmysel pre humor..
Kráčaním z dna svojich síl, do výšky vrchov a kopcov, aj napriek ochoreniu a nedostatku kyslíka, každým krokom zdoláva samého seba.. Lebo neexistuje nič iné v prítomnom okamihu, len tento jeden krok.. A na ten sa treba sústrediť..
A to, že sa Vám táto kniha dostane do rúk v správnom čase, o tom teda vôbec nepochybujte... :)
Čítaj viac
Stano
9.10.2017
TOP :)
Pali, po prečítaní knihy, som mal chuť zbaliť si ruksak a hneď si kúpiť letenku do Kathmandu. Tvoje cestopisy čítam rád a tento bol pre mňa zatiaľ tvoj najlepší! Pravidelne pri čítaní som niekoľkokrát vybuchol smiechom pri opise tvojich zážitkov a to sa mi pri čítaní knihy často nestáva. Máš veľký talent :) Len tak ďalej a ďakujem za inšpiráciu na turistiku do Nepálu.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nepál - Pavel Hirax Baričák
Navždy mojou - Emily D. Beňová
16,00 €
Ušetríte 12,44 €

„Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia.“

Walt Whitman