Knihy
E-knihy

Banská Štiavnica: Tajchy

Pamiatky UNESCO

AB ART press, 2017
Vydavateľstvo
AB ART press, 2017

Publikácia o Banskej Štiavnici, prvom slovenskom meste UNESCO, približuje vzácností tohto krásneho historického mesta, predstavuje obrazom a slovom úžasné historické vodné nádrže nazývané Tajchy, ktoré sú najvýznamnejšie banícko - technické pamiatky...

Čítaj viac

29,50 €

Bežná cena Bežne 30,96 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia o Banskej Štiavnici, prvom slovenskom meste UNESCO, približuje vzácností tohto krásneho historického mesta, predstavuje obrazom a slovom úžasné historické vodné nádrže nazývané Tajchy, ktoré sú najvýznamnejšie banícko - technické pamiatky Štiavnických vrchov vďaka, ktorým bola Banská Štiavnica zaradená do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
V publikácii sú prehľadne v abecednom poradí usporiadané nádherné fotografie a zaujímavé texty o všetkých existujúcich tajchov.

Publikácia obsahuje vyše 120 obrázkov z toho okolo 100 parádnych fotografií, medzi ktorými je 10 historických fotiek, 11 historických máp a plánov. Väčšina fotografií sú exteriérové pohľady na tajchy a krajinu v ich okolí, portréty významných osobnosti, dobové, historické pohľady ukazujú ako vyzerali tajchy v minulosti. Niekoľko fotografií je panoramatických s pohľadom na tajchy, na Banskú Štiavnicu a malebne zvlnenú banskoštiavnickú krajinu.

Knihu dopĺňa tabuľka najdôležitejších údajov o tajchoch, ako sú hĺbka, šírka a dĺžka vodnej plochy, výška, dĺžka a šírka hrádze, objem zadržiavanej vody, register tajchov, menný register a vysvetlivky menej známych pojmov. Súčasťou sú dva situačné plány (mapky) všetkých tajchov a situačný plán najdôležitejších pamiatok mesta.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Banská Štiavnica: Tajchy - Vladimír Bárta, Vladimír Barta
Banská Štiavnica / UNESCO - Svätý Anton - Kolektív autorov
42,63 €
Ušetríte 2,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
810 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
AB ART press
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788089850327
Naše katalógové číslo
278672

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Banská Štiavnica: Tajchy - Vladimír Bárta, Vladimír Barta
Banská Štiavnica / UNESCO - Svätý Anton - Kolektív autorov
42,63 €
Ušetríte 2,11 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev