Knihy
E-knihy

Kauza Cervanová II

Ako bola odhalená najväčšia mediálna manipulácia

Dixit, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Dixit, 2017
2. diel série
Kauza Cervanová

Pokračovanie napínavého príbehu o vrahoch a ich morálnych spolupáchateľoch z najznámejšieho slovenského kriminálneho prípadu. Kniha odhaľuje najväčšiu mediálnu manipuláciu v našich novodobých dejinách a predstavuje jej hlavných...

Čítaj viac

8,99 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kauza Cervanová II. je pokračovaním napínavého príbehu o vrahoch a ich morálnych spolupáchateľoch.

Popisuje nielen fakty o najznámejšom slovenskom kriminálnom prípade. Ponúka oveľa viac. Odhaľuje najväčšiu mediálnu manipuláciu v našich novodobých dejinách a predstavuje jej hlavných aktérov.
Nanešťastie nejde o fikciu, ale o krutú realitu. Autor vychádza iba z overených faktov a písomných dôkazov. Nejde o román, ale o dokumentárne rozprávanie ako spravodlivosť len o vlások zvíťazila nad vrahmi mladej študentky.
Príbeh je plný zápletiek zo súdnych siení, zasvätene rozpráva o politických intrigách a mediálnych manipuláciách. Neodbite naznačuje, že realita a jej obraz v médiách sú od seba vzdialené tisíce svetelných rokov.

Ako sa mohli stať z vrahov mediálne hviezdy? Ako fungujú najúčinnejšie mediálne lži? A prečo má mediálna manipulácia na verejnosť väčší vplyv ako právoplatné rozhodnutia súdov? Odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky ponúka Kauza Cervanová II.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kauza Cervanová II - Peter Tóth
Kauza Cervanová I. - Peter Tóth
20,88 €
Ušetríte 8,97 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Vydavateľstvo
Dixit
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
278136
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,7 / 5

57 hodnotení

30
8
3
1
13

1.4.2019
kniha ma presvedcila...

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kedze sa spominana vrazda stala pred mojim narodenim, vnimala som ju az neskor ako dospievajuce dievca a uz vtedy som nechapala, ako by mohli byt odsudeni vrahovia nevinni, preco by ich mali prepustit, ake hrozne to musi byt pre Ludkynu mamu a otca... Kniha ma presvedcila, ze nie vysetrovatelia, ale obvineni od zaciatku manipulovali s vysetrovanim a bez svedomia sa snazili zo vsetkeho vykrutit...
Čítaj viac
Igor
14.1.2019
Niekedy je lepšie čušať a nič nepísať, keď nemám čo

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Presne toto!
Toľko snahy poškodiť nevinným a napokon to vyšlo presne naopak!Teda oki.
Nikdy sa nevypláca kopať inému jamu, lebo sa vraví, že aj majster tesár sa utne. A Kauza Cervanová patrí presne do tejto kategórie. Založiť nejaký príbeh na rozhodnutia tom, že obeť krivého obvinenia a nezákonného rozsudku sa nebude mať ako brániť, lenbo nedisponuje potrebnými dôkazmi, je sprostý komunistický blud, ktorý trvá len tak dlho, kým na psa nepríde mráz. Na nastávajúce dni meteorologická služba hlási hlboké záveje a veľmi nízke teploty.
Čítaj viac
K.I.F
15.10.2018
Čistě jednostranný pohled na kauzu
V první řadě bych rád uvedl, že nepatřím k stoupencům odsouzených nitranů. Těšil jsem se na první ucelený a nezávislý obraz této kauzy. Bohužel, celá kniha je naprosto jednostraná. Argumentace autora funguje asi takhle: pokud si někdo po letech vzpomněl na skutečnost, která usvědčovala nitrany z vraždy, je to jasný důkaz jejich viny. Pokud si někdo po letech vzpomněl na něco, co je vylučuje, je to lhář a morální spolupachatel, protože po takové době si přece nemůže nic pamatovat. Autor bez skrupulí tvrdě napadá každého, kdo se nitranů nějak zastal. Vrcholem je kritika rodinných příslušníků (jak si vůbec matka dovoluje bránit syna, kterému hrozí trest smrti) či advokátů (neslýchaná drzost, že se obhájce snaží hájit svého klienta). Specifický je potom způsob, jakým se autor o jednotlivých aktérech vyjadřuje. Zimáková je označena za "rádodajku" a např. o Dr. Motejlovi se ve 2. díle dozvíme, že má díky kouření hluboký hlas a proto ty nesmysly, co říká, někomu mohou znít inteligentně. Socialističtí vyšetřovatelé jsou samozřejmě pravdomluvní hrdinové a pokud je někdo obviňuje z manipulace, tak je lhář a morální spolupachatel. Vždyť obvinění po výslechu podepsali papír, že nakládačku nedostali, no tak jí prostě nedostali. Protože kdyby z nich doznání vytloukli, podpis by si stejným způsobem obstarat rozhodně nedokázali. Pan Tóth se snaží čtenáře přesvědčit, že případ je naprosto jasný a tak netřeba aplikovat kritické myšlení. Pokud by tomu tak bylo, tato kniha a spousta dalších by nikdy nevznikly. Ačkoliv ve vinu odsouzených věřím, podle autora jsem nejspíš také jedním z těch, kteří nepřímo podrželi nebohé Ludmile hlavu pod vodou, protože si dovoluji o některých aspektech případu pochybovat. Tóth sebevědomě vyhlašuje, že jeho kniha udělala tečku za celým případem, ale já si tím nejsem jistý. Pořád věřím, že se objeví někdo nezávislý, kdo o této věci napíše nestrannou knihu a především nezapomene, že tato kauza není jen o vině či nevině nitranů, ale především o tragédii mladé studentky, kterou někdo před více jak 40ti lety brutálním způsobem připravil o život.
Čítaj viac
Mária U.
30.8.2018
Citoví mrzáci
Pravda je jednoduchá, klamstvo zložité.
Nepochopím odkiaľ by sa vyšetrovatelia dozvedeli, kto, kde a ako Ľudku zneužil a zavraždil, keby neboli svedkovia a páchatelia sa sami nepopriznávali. Vyšetrovatelia museli dôkladnou prácou rozpletať priznávanie sa, menenie a odvolávanie výpovedí. Čiže selektovať čo je pravda a čo lož. Už toto samotné svedčí o tom, kto mal v tomto hroznom príbehu paprče. Obdivujem aj autora tejto knihy, lebo naštudovať si toľko dokumentárneho materiálu a zložiť ho do ucelenej, ľahko čitateľnej formy zaberie obrovské množstvo času.
Čítaj viac
Monika Tomasovicova
25.6.2018
Obvykle som trpezlivá...
Za seba musím konštatovať, že kniha je úplne nečitateľná. Toto nedočítajú ani hlavní aktéri, nieto ešte bežní čitatelia. Škoda za premárnenú príležitosť.
Čítaj viac
Bea
11.5.2017
nezmysly
Tak tomu čo sa píše v tejto knihe,môže uveriť len blbec,s minimálnym IQ.Je tam toľko nelogických vecí,ako málokde.Ak má človek čo len trochu logického myslenia a zdravého rozumu,nemôže brať túto knihu vážne. A ako je možné,že sudca spolupracuje na knihe a vyjadruje sa k tomu verejne.Nemal by zachovávať nestrannosť a mlčanlivosť?!
Čítaj viac
Bea
17.7.2017
Názor čitateľa
mlčanlivosti bol zbavený. a podľa mňa toto napísal rodinný príslušník spravodlivo odsúdených beštiálnych vrahov z Nitry. klasická stratégia. verejnosť vďaka týmto knihám už vie kde je pravda. sudca má právo sa k prípadu vyjadrovať verejne, keďže odôvodňuje svoje stanivisko. trápna snaha o diskreditáciu :)
Čítaj viac
Jaroslav Jedlička
9.1.2017
Kauza Cervanová I a II
Autor knihy pracuje s exaktnými informáciami, ktoré sú bezpochyby presvedčivé, čo dáva jasné svetlo čitateľovi k pravde o danej kauze. Potreboval som tieto dôležité informácie, aby som si aj ostatných 10 % ujasnil, nakoľko na 90 % som bol o tom presvedčený. Autor si zaslúži za toľkú mravenčiu prácu absolutórium. Skláňam sa pred ním. Keďže sám som autorom niekoľkých kníh, viem koľko úsilia vynaložil do skúmania a písania týchto titulov. Naviac odhalil populistické praktiky tiežžurnalistov, ktorí svojim vystupovaním dráždia slovenskú intelektuálnu komunitu. A to, že napomáhali zločincom, nemá ospravedlnenie. Ak by mali charakter, odišli by v tichosti do ústrania. To sa však nestane. Lebo ak by ho mali, nenapomáhajú zločinu.
Všetka úcta pán Tóth!
Čítaj viac
MilaN
6.1.2017
Cenzúra?
Je mi ľúto, ale moje príspevky do diskusie k druhému dielu tohto diela sú blokované - cenzurované

Napísal som tam odkazy pre Včielku a Dagoberta, ale nezobrazujú sa - niekomu asi vadí čo píšem:

Pre Včielku:

Vieš že to čo vypovedal Kocúr, vyšetrovatelia už dávno vedeli od Zimákovej? Zimáková bola v CPZ a vypočúvaná 19. februára 1980, 22. februára 1980, 15. apríla 1980 (tehotná v cele predbežného zadržania – čo ty na to ako žena?), takže 15. júna 1981 - rok potom (dosť času na to aby si vyšetrovatelia vytvorili presný plán práce) keď zadržali Kocúra to vypadalo takto: V prvý deň nevypovedal, na druhý deň (od rána do večera) a na tretí deň doobeda vypovedal že on s tým nič nemá a oni do neho natĺkali Zimákovej verziu systémom cukor a bič. Zlomili ho a na štvrtý deň im to nahral na magnetofón. Neviem, či vieš, že to všetko sa dialo bez prítomnosti jeho advokáta a každý kto obhajuje toto protiprávne konanie si zaslúži, aby sa to stalo aj jemu. Z tvojho uhla pohľadu sú minimálne nezhody iný dátum, iné miesto, iné osoby a tiež to že ďalšie osoby neuviedol?
No a ešte k priznaniam: Tu je jeden rozhovor s popredným odborníkom v tejto oblasti, ktorý sa tomu venuje, profesorom psychológie Saulom Kassinom. http://www.youtube.com/watch?v... Tu je preklad: O čom chcem dnes teda hovoriť, je jeden z najkontraintuitivnejších aspektov ľudského správania, a to ľudská tendencia priznať sa k zločinom, ktoré nespáchali. Skúmam tento jav už mnoho rokov a som toho názoru, že ľudia v skutočnosti intuitívne dokážu lepšie pochopiť, prečo by sa niekto zabil a spáchal samovraždu, než porozumieť tomu, prečo by sa niekto priznal k zločinu, ktorý nespáchal. Človek by si myslel, pokiaľ ide o to, ako často k tomu dochádza, že sa to takmer nestáva. Keď som sa ja prvý krát dostal k štúdiu falošných priznaní, domnieval som sa, že študujem fascinujúci aspekt sociálneho vplyvu, ale nie aspekt sociálneho vplyvu, ktorý by bol bežný. Čím viac toho viem a čím viac dát máme k dispozícii, tým viac si uvedomujeme, že ľudia sa často priznávajú k zločinom, ktoré nespáchali. Vieme, napríklad, že ak sa pozriete na Innocence Project - prípady rehabilitácie na základe DNA, ak si vezmete hoci len túto samotnú vzorku, to číslo sa teraz pohybuje okolo 250. V zhruba 25% prípadov falošné priznania boli faktorom. A toto, hovorím, je prekvapujúce, pretože právni vedci sa roky domnievali, že priznanie je zlatý štandard medzi dôkazmi, a ak máte priznanie, tak máte určitú istotu správnosti odsúdenia. Jednoznačne sú niektorí ľudia náchylnejší na falošné priznanie než iní. Na toto tvrdenie mám viacero rôznych dôvodov. Po prvé, je podľa mňa dôležité si uvedomiť, že veľmi často dochádza k falošnému priznaniu dobrovoľne. Teda niekto, kto ten zločin nespáchal, urobí prvý krok bez policajného nátlaku, bez toho, aby bol políciou ovplyvnený, a prizná sa k niečomu, čo nespáchal. Existuje dlhá história presne takých prípadov. Pred rokmi som to nazval „dobrovoľné falošné priznania“. Pokiaľ sa ale máme pozrieť na zraniteľnosť počas policajného výsluchu, je to úplne jasné z údajov o falošných priznaniach, z laboratórnych experimentov, zo self-reportov, že mladiství sú obzvlášť zraniteľní, - sú nepomerne zastúpení medzi tými, ktorí sa falošne priznali...

Pre Dagoberta:
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kauza Cervanová II - Peter Tóth
Kauza Cervanová I. - Peter Tóth
20,88 €
Ušetríte 8,97 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green