Knihy
E-knihy

Všeobecné správne konanie

Teória a prax

  • Kolektív autorov
Eurokódex, 2017
Vydavateľstvo
Eurokódex, 2017
Edícia
Judikatúra

Všeobecné správne konanie – Teória a prax, vychádza v edičnej rade JUDIKATÚRA vydavateľstva EUROKÓDEX Kniha obsahuje mimoriadne bohatú judikatúrnu zložku, v rámci ktorej autori koncentrovali svoju pozornosť nielen na súčasnú....

Čítaj viac

19,46 €

Bežná cena Bežne 20,00 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Všeobecné správne konanie – Teória a prax, vychádza v edičnej rade JUDIKATÚRA vydavateľstva EUROKÓDEX

Kniha obsahuje mimoriadne bohatú judikatúrnu zložku, v rámci ktorej autori koncentrovali svoju pozornosť nielen na súčasnú rozhodovaciu prax súdov, ale aj na minulé (relevantné) rozhodnutia, ktoré už môžu byť v určitých častiach prekonané, napriek tomu však vykazujú relevanciu, napr. v rámci aplikácie historického alebo doktrinálneho výkladu. V publikácii sa nachádzajú aj právne vety z tzv. Bohuslavovej zbierky, ktorá je v určitých dimenziách nadčasová, a preto bola systematicky zaradená aj do tejto publikácie. Výklad je poskytovaný k jednotlivým paragrafom zákona, v niektorých prípadoch na úrovni odsekov, v iných prípadoch sa výklad systematizoval do jedného celku – za niekoľko paragrafov. Uvedený postup autori uplatnili najmä v spojitosti s tým, aby výklad nimi poskytnutý nebol izolovaný od iných súvislostí, ktoré môžu vyplývať z nadväzujúcich ustanovení zákona.

Na strane druhej, rozhodovaciu činnosť súdov autori zaraďovali k niektorým ustanoveniam zákona (paragrafom) aj bez toho, aby k nim bol (v danej časti) poskytnutý osobitný výklad, ktorý sa v takýchto prípadoch nachádza ako systematizujúci napr. až za ďalším paragrafom. Publikácia je doplnená okrem výkladu a výberu právnych viet z rozhodovacej činnosti súdov aj o tzv. kontrolnú časť, v ktorej sa nachádza 50 otázok a odpovedí (v režime „často kladených otázok“) a tiež zoznam tzv. najčastejších pochybení, ktorých sa správne orgány dopúšťajú pri aplikácii jednotlivých ustanovení správneho poriadku. Autori kontrolnú časť knihy zostavovali na základe ich vlastných skúseností (vychádzajúc z ich pedagogickej činnosti na akademickej pôde, ale aj v aplikačnej sfére).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Všeobecné správne konanie - Kolektiv
Civilné právo procesné - Marek Števček a kolektív
42,92 €
Ušetríte 4,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Hmotnosť
477 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eurokódex
Rozmer
170×245 mm
ISBN
9788081550713
Naše katalógové číslo
275605

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Všeobecné správne konanie - Kolektiv
Civilné právo procesné - Marek Števček a kolektív
42,92 €
Ušetríte 4,58 €

„Dobrá kniha nemá koniec.“

R. D. Cumming