Knihy
E-knihy

Svätá krv a svätý grál (ilustrované vydanie)

Ilustrované vydanie s exkluzívnym novým materiálom

Remedium, 2006
Vydavateľstvo
Remedium, 2006

V ilustrovanej verzii knihy Svätá krv a svätý grál prichádza k čitateľom nové vylepšené vydanie s úplne novým úvodom a mnohými dosiaľ neuverejnenými fotografiami; závery ostávajú presvedčivé, mnohé budú šokujúce, dokonca nebezpečné...

Čítaj viac

16,53 €

Bežná cena Bežne 16,57 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Najfantastickejšie tajomstvo posledných dvoch tisícročí!

Prvé vydanie knihy Svätá krv a svätý grál pred dvadsiatimi piatimi rokmi rozprúdilo celosvetovú búrku protirečení, ktorá doteraz rezonuje v Západnom svete.

Francúzsky farár v 19. storočí objavil vo svojej horskej dedine na úpätí Pyrenejí čosi, čo mu umožnilo získať a užívať bohatstvo niekoľko miliónov libier. Rozprávanie sa začína ukrytým pokladom a mení sa na bezprecedentnú detektívnu historku – na moderné hľadanie grálu, ktoré nás vedie späť do dejín cez krypticky zakódované pergameny, tajné spoločnosti, templárskych rytierov, katarských heretikov 12. a 13. storočia a tajomných francúzskych kráľov žijúcich pred viac ako 1300 rokmi.

Podstatou historky nie je materiálne bohatstvo, ale tajomstvo s explozívnymi a kontroverznými rozmermi, ktoré sa rozšírilo z malej pyrenejskej dedinky, aby ovládlo celú západnú civilizáciu. Jej ozveny zasahujú v plnom rozsahu súčasnú politiku a celú konštrukciu kresťanskej viery. Tajomstvo sa týka svätého grálu.

V ilustrovanej verzii knihy Svätá krv a svätý grál prichádza k čitateľom nové vylepšené vydanie s úplne novým úvodom a mnohými dosiaľ neuverejnenými fotografiami; závery ostávajú presvedčivé, mnohé budú šokujúce, dokonca nebezpečné. Nech sú vaše pohľady akékoľvek, toto je kniha, ktorú nebudete môcť odložiť.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Svätá krv a svätý grál (ilustrované vydanie) - Michael Baigent, Richard Leigh, Henry Lincoln
Mesiášov odkaz - Michael Baigent, Richard Leigh, Henry Lincoln
29,15 €
Ušetríte 0,66 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Holy Blood and the Holy Grail
Rozmer
175×250 mm
ISBN
8089230121
Naše katalógové číslo
26722
Počet strán
496
Hmotnosť
1470 g
Rok vydania
2006
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Remedium

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

42 hodnotení

38
3
1
0
0

UPIR
23.4.2015
Výborná kniha
Zásadná kniha, ktorá zohrala kľúčovú rolu vo viacerých škandáloch, a stala sa zdrojom inšpirácie pre viacero kníh (napr. Dan Brown - DaVinciho kód) a tiež počítačových hier (napr. Gabriel Knight 3 - Blood Of Sacred, Blood Of Damned). Autori predkladajú kompletne iný pohľad na základy viery, na ktorej stojí západná civilizácia. A tých informácií je veru požehnane - viac než málokto iný si uvedomujú, že za vznikom kresťanstva boli historické, geopolitické, geografické, spoločenské a ďalšie faktory, ktoré vnímavému čitateľovi dokresľujú celkový obraz. A ten obraz je viac než zaujímavý. Postavy zrazu dostávajú reálne miesta pôsobenia, predkov, potomkov, otvára sa príbeh, ktorý je súčasťou dejín a nie z kontextu vytrhnutý idealizovaný obrázok bez užšej súvislosti. Samozrejme kontroverznou je komunikácia s Priorstvom sionským, no nie je potrebné (a autori ich ani tak nepredkladajú) brať všetky údaje ako neodškriepiteľný fakt. Skôr ako rozšírenie obzorov, možno trochu zmenu uhla pohľadu, či zaujímavé témy na úvahu. Svätá krv a Svätý grál je proste úžasý výlet do histórie, ktorý so sebou prináša množstvo kontroverzných, no nie nepravdepodobných záverov.
Čítaj viac
Silvia Kupčuliaková
26.1.2014
Názor čitateľa
kniha ma nadchla a dala mi veľa podnetov na premýšľanie, odporúčam prečítať si ju
Čítaj viac
bobos
31.1.2007
Názor čitateľa
tie obrazky sú zbytočné čakal som od ilustracie ovela viac
Čítaj viac
11.9.2017
Názor čitateľa
skús dáku omaľovánku ;OD
Čítaj viac
Peter Mika
1.11.2006
na zaplakanie
človeka až nasrdí keď si kúpim knihu, a o 1/4 roka vyjde exkluzívne aj s fotkami a ilustráciami, nevymeníte mi to? /žartujem/
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Svätá krv a svätý grál (ilustrované vydanie) - Michael Baigent, Richard Leigh, Henry Lincoln
Mesiášov odkaz - Michael Baigent, Richard Leigh, Henry Lincoln
29,15 €
Ušetríte 0,66 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev