Knihy
E-knihy
8,82 €

Bežná cena Bežne 9,05 €

Ušetríte 3%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Vrcholné období rozkvětu latinské literatury přibližuje Latinská čítanka ve vybraných ukázkách: od slavných Caesarových Zápisků o válce galské až po instrukci císaře Trajana, jak zacházet s křesťany.

Četbu usnadňují podrobné poznámky gramatické i věcné.

Čtenář, který zvládl latinský jazyk, dostává příležitost seznámit se například s formální dokonalostí Ciceronových řečí – vždyť kdo by i dnes neznal jeho zdrcující Quo usque tandem?A co latinští básníci? Catullus a jeho nenapodobitelné Odi et amo, Horatius a dodnes živé Carpediem, Vergilius, zdroj vlasteneckého cítění mnoha generací, Martialovy břitké epigramy...

Tato čítanka, završení celoživotní práce zkušeného středoškolského profesora Jiřího Pecha, je sice volným pokračováním předchozích dvou dílů Latiny pro gymnázia, je však určena nejen studentům, ale i všem zájemcům o klasické vzdělání.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Latinská čítanka - Jiří Pech
Môj príbeh - Michelle Obama
24,81 €
Ušetríte 4,14 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Hmotnosť
220 g
Rok vydania
2006
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Leda
Rozmer
147×210 mm
ISBN
807335067X
Naše katalógové číslo
25928

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Viktor Wintner
14.3.2015
Názor na latinskú čítanku
Ako fanúšik latinského jazyka môžem povedať, že táto čítanka je veľmi užitočná. Po tom, čo som si osvojil latinskú gramatiku v plnom rozsahu som si myslel, že nebude problém pustiť sa do čítania latinských textov podľa vlastného výberu. Žiaľ, učebnicové vety a vety skutočných rímskych autorov sa veľmi odlišujú a teda kým človek postúpi k čítaniu latinských originálov, potrebuje nejaký mostík, ktorý ho s nimi prepojí. Takýmto mostom je táto čítanka - umožňuje človeku poznať a pochopiť niekedy chaotický latinský slovosled, odchýlky v gramatike či zastaranejšie výrazy (u Sallustia napríklad). Oboznámi vás pritom so všetkými podobami rímskej literatúry - Caesarove vojnové zápisky, Cicerónove rečnícke prejavy a filozofické dialógy, Vergíliova a Ovídiova poézia, Liviova a Tacitova historiografia ... Čítaním v knihe napísaných ukážok sa človeku tiež rozšíria obzory o tom, čo všetko bolo v staroveku v latinskom jazyku napísané a tak si po preštudovaní tejto užitočnej čítanky môže pokojne vybrať z veľmi bohatej antickej literárnej ponuky. Jediným nedostatkom snáď je, že zahŕňa len texty zo starovekého Ríma a teda nie stredovekú latinčinu. S tou je však možné sa veľmi dobre oboznámiť v českej učebnici Ad Fontes, Cursus latinus a kúpu tejto čítanky som teda nikdy nemal dôvod ľutovať.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Latinská čítanka - Jiří Pech
Môj príbeh - Michelle Obama
24,81 €
Ušetríte 4,14 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia