Šach rozvíja osobnosť - Roumen Bezergianov
Šach rozvíja osobnosť
8,78 €
Knihy
E-knihy
8,78 €

Bežná cena Bežne 9,00 €

Ušetríte 2%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor tejto útlej knižky pracoval ako psychológ v nápravno-výchovnom stredisku pre mladistvých v Arizone. Zamýšľal sa nad tým, ako mladých delikventov presvedčiť, aby s ním spolupracovali a komunikovali v rámci terapeutických sedení, a tak vymyslel terapiu pomocou šachu. Spočiatku túto hru používal ako komunikačný most a nástroj na otvorenie vzťahu s nedôverčivými a odporujúcimi mladistvými. Zakrátko zistil, že to funguje. Mladí trestanci presiaknutí nedôverou voči dospelým a oficiálnym autoritám sa postupne otvárali a rozprávali sa s ním. Začali spolu hrávať šach a na šachových situáciách a vzájomných vzťahoch medzi šachovými figúrkami im postupne vysvetľoval, ako správne žiť.

Ako tvrdí sám autor Roumen Bezergianov, táto kniha má byť povzbudením, aby sa šach hral častejšie v rodinách a školách, aby si ľudia obľúbili takto kvalitne strávený čas a aby im šach pomohol spomaliť, uvažovať a pozorovať. Ľudia nemusia byť dobrí šachisti, aby pomohli mladým ľuďom. Pravidlá hry sa dajú naučiť veľmi ľahko a zvyšok je už len záležitosť priebehu hry a konverzácie, ktorá z nej vyplynie. Fernando Moreno, ktorý ako prvý napísal knihu o využití šachu ako psychoterapeutického nástroja, radí, že je dôležité priznať, keď si nie sme istí, ako v danej chvíli ťahať a opýtať sa na názor. Takto môžeme deťom ukázať, že všetci bývame v situáciách, keď nevieme, čo máme robiť, a zároveň im dáme príklad, ako požiadať o radu. Nehľadiac na to, či sme v šachu nováčikovia, alebo nie, táto hra je vynikajúci spôsob, ako pripraviť naše deti a aj samých seba na pravý, zmysluplný a cieľavedomý život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Šach rozvíja osobnosť - Roumen Bezergianov
Šach pro každého - Luděk Pachaman
22,83 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
112
Hmotnosť
218 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Solen
Rozmer
120×170 mm
ISBN
9788097134099
Naše katalógové číslo
258051

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Maria
6.2.2017
Šach rozvíja osobnosť
Príjemná knižočka. Dobre sa číta na pokračovanie, po kúskoch. Autor inšpiruje čitateľa vidieť šach nielen ako 32 figúr na šachovnici, ale vedie ho k porozumeniu, že skutočné možnosti treba hľadať na prázdnych poliach, že každý ťah sa netýka len jednej figúry, alebo jedného hráča, ale mení celú situáciu na šachovnici a podobne ako každý náš čin neovplyvňuje len náš život, ale mení situáciu v ľudskej spoločnosti. Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Šach rozvíja osobnosť - Roumen Bezergianov
Šach pro každého - Luděk Pachaman
22,83 €

„Žiadne dieťa, ktoré má dvoch rodičov a doma mnoho kníh, nie je chudobné.“

Sam Levenson