Knihy
E-knihy

Heart of Darkness

C2 (Stage 6)

Eli, 2011
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Eli, 2011
Séria
CEFR Level C2

Heart of Darkness is classified by the Modern Library website editors as one of the “100 best novels” and part of the Western canon. Marlow, a man who has spent his life at sea, tells...

Čítaj viac

11,13 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 3%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Heart of Darkness is classified by the Modern Library website editors as one of the “100 best novels” and part of the Western canon.

Marlow, a man who has spent his life at sea, tells the story of a journey up the River Congo which changed his life. His journey upriver to find Kurtz, the charismatic head of a colonial trading station, takes him into the very heart of Africa and leads Marlow to question both Kurtz’s dubious methods and his own very nature. Conrad’s dark and powerfully evocative tale is a compelling study of inner conflict and a devastating critique of European imperialism.

Stage 6 - Proficiency - Unabridged Texts - C2 - CPE

*****

Marlow strávil život na mori a rozpráva príbeh o plavbe riekou Kongo, ktorá mu zmenila život. Na ceste chce nájsť charizmatického vedúceho koloniálnej obchodnej stanice Kurta, a tak sa dostane priamo do centra Afriky. Marlow začne spochybňovať Kurtzove pochybné metódy a celkovo jeho charakter. Conradov temný a silný príbeh je kompletnou štúdiou vnútorného konfliktu a devastujúcou kritikou európskeho imperializmu.

Heart of Darkness (Srdce temnoty) zaraďujú editori webstránky Modern Library medzi 100 najlepších románov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Heart of Darkness - Joseph Conrad, Janet Borsbey, Ruth Swan
Smrť na druhom brehu - Dominik Dán
23,87 €
Ušetríte 0,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Heart of Darkness - Joseph Conrad, Janet Borsbey, Ruth Swan
Smrť na druhom brehu - Dominik Dán
23,87 €
Ušetríte 0,58 €

„Čítať bez rozmýšľania je ako jesť bez vychutnávania.“

Edmund Burke