Knihy
E-knihy

Tvorivosť - poznávanie tajomstiev

Vydavateľstvo
Aleš Čeněk, 2016

Kniha prináša ucelený pohľad na problematiku tvorivosti v snahe priblížiť jej šírku a komplexnosť. Predstavuje reprezentatívny prehľad a výpočet známych tvorcov, ktorí trpeli duševnou chorobou a približuje vývin tvorivej osobnosti...

Čítaj viac

19,74 €

Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

19,74 €

Viac o knihe

Kniha prináša ucelený pohľad na problematiku tvorivosti v snahe priblížiť jej šírku a komplexnosť. Predstavuje reprezentatívny prehľad a výpočet známych tvorcov, ktorí trpeli duševnou chorobou a približuje vývin tvorivej osobnosti od detstva vrátane dospelosti a seniorského veku s poukázaním na rodové rozdiely v tvorivosti. Sumarizuje základné myšlienky z kreatológie, najmä cez optiku psychológie, nazerá na ústredný konštrukt z rôznych perspektív, napr. ako katalyzátor duševného zdravia a životného šťastia. Ukazuje na opomínané a nevyužité zdroje tvorivosti v oblasti motivácie či už u jednotlivca alebo skupín v pracovných organizáciách, školských podmienkach i voľnočasových aktivitách. Rozoberá emocionálne zážitky ako exkluzívny zdroj tvorivosti vďaka ich pôsobeniu na duševný život indivídua. Približuje nadanie a jeho súčasti v prepojení s tvorivosťou nielen u zdravých, ale aj u handicapovaných jedincov. Ukazuje nielen na možnosti uchovania tvorivých síl, ale aj na potenciál ich rozvíjania v jednotlivých fázach života. Venuje sa problému diagnostikovania tvorivosti s prehľadom postupného vývoja predkladaných metód. Osobitnú pozornosť venuje rozvíjaniu tvorivosti, ktorá predstavuje jednu z bazálnych pragmatických oblastí kreatológie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tvorivosť - poznávanie tajomstiev - Eva Szobiová
Management tvorivosti - Mariana Račková
37,37 €
Ušetríte 0,87 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
388
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Aleš Čeněk
Rozmer
148×205 mm
ISBN
9788073806132
Naše katalógové číslo
249335

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Tvorivosť - poznávanie tajomstiev - Eva Szobiová
Management tvorivosti - Mariana Račková
37,37 €
Ušetríte 0,87 €

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown