Výlomky z Divného Janka

Okamžitý download
PDF

Ďalšie formáty

Kniha
5,61 €

Kniha obsahuje reprezentatívny výber z poézie Janka Kráľa, talentovaného a erudovaného básnika obdobia štúrovcov a romantizmu, prežívajúceho nešťastný osud svojho národa a presvedčeného o potrebe revolučnej premeny sveta...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha obsahuje reprezentatívny výber z poézie Janka Kráľa, talentovaného a erudovaného básnika obdobia štúrovcov a romantizmu, prežívajúceho nešťastný osud svojho národa a presvedčeného o potrebe revolučnej premeny sveta. V nepokojoch, ktoré otriasali Európou okolo roku 1848, vidí príležitosť nielen pre svoj národ, ale pre poľudštenie celého „starého kontinentu“, pre pád starých režimov. Preto chodí po Uhorsku, vyzváňa na dedinských zvonoch, zvolávajúc takto ľudí, a prednáša im romanticky plamenné revolučné výzvy. Výber poézie je „ošperkovaný“ aj hodnotením Kráľových veršov z pera mnohých literátov a kritikov, ktorí tým vzdali hold slovenskému básnikovi svetového formátu.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha 2006
5,61 €

Posielame do 14 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha 2016
PDF
3,80 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
242226
Rok vydania
2016
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown